Liga šampiona (M) – Skandi derbi pripao Olborgu!

0
180

Olborg je u Skandinavskom derbiju odigrao sjajno protiv norveškog šampiona Kolštada gde su Danci trijumfovali sa 29:18.

I u prvom međusobnom meču bolji je bio danski vicešampion, ali je tada Kolštad zaigrao mnogo bolje i tesno poražen sa 27:25.

18 golova Kolštada za 60 minuta dovoljno govori o odbrani gostiju, koji su imali veliku pomoć iskusnog golmana Niklasa Landina.

Izabranici Stefana Madsena od početka su pokazali veću želju i svim raspoloživim snagama u potpunosti nadigrali šampiona Norveške.

Olborg je na početku nametnuo svoj tempo, na odmoru je imao prednost od 14:9, dok je drugo poluvreme bilo više formalnost, u kojoj domaćin nije imao snage da parira.

Kolstad Handball – Aalborg Håndbold 18:29 (9:14)

Sander Sagosen 4, Gabriel Setterblom 3, Magnus Gullerud 2, Magnus Abelvik Rød 2, Gøran Søgard Johannessen 2, Sigvaldi Bjørn Gudjonsson 2, Adrian Aalberg 2, Magnus Langeland 1.

Mads Hoxer 6, Kristian Bjørnsen 5, Mikkel Hansen 5, Aleks Vlah 4, Simon Hald 4, Lukas Nilsson 2, Buster Juul 2, René Antonsen 1.