Liga šampiona (M) – PIK Seged slavio protiv Kjelcea!

0
162

PIK Seged je, nakon poraza u prethodnom kolu u Zagrebu sada pred svojom publikom slavio nad vicešampionom Evrope Kjelceom sa 26:25 u meču 11. kola Lige šampiona. Prvi meč završen je bez pobednika 27:27.

PIK Seged je ovim trijumfom stigao do 11 bodova i uključio se u trku za jedno od prva dva mesta u grupi A.

Domaći tim, osim u uvodnom delu, u kome je prednost imao gost iz Poljske, bio je konkretniji u nastavku utakmice. Na poluvremenu je rezultat bio 15:11 u korist PIK Segeda i ova četiri gola razlike su se činila nedostižnim za Kjelce, jer u drugom poluvremenu, do 50 minuta, nije mogao da igra onako kako je Talant Dušebajev zamislio.

Ipak, ekipa PIK Segeda je uspela da se vrati u završnicu meča. Posle vođstva od 24:19, Dušebajevi igrači su smanjili na 24:22 i dokazali da ništa nije gotovo.

Ova dva gola razlike ostala su skoro do poslednjeg minuta, gost je uspeo da smanji na minus jedan, ali se nije izborio za remi.

OTP Bank-PICK Szeged–Industria Kielce 26:25 (15:11)

Mikler (12/32 obrana), – Šoštarić 4, Garciandía 4, Mačkovsek 1, Kalaraš 2, Jelinić 2, Bombač 4/2, Imsgard (3/6 odbrane), Bánhidi 4, Frimmel, Martins 2, Gaber 2, Stepančić 1, Szita. Trener: Kárpáti Krisztián.

Wolff (15/40 odbrana) – Kounkoud 2, A. Dujshebaev 6/1, Thrastarson 4/3, Karalek 1, Sicko 4/1, Nahi 2, Gebala, Olejniczak, Tournat 1, Wiaderny 1/1, Paczkowski 1, D. Dujshebaev 3. Trener: Talant Dujshebaev.