Liga šampiona (M) – PIK Seged posle preokreta slavio protiv Zagreba!

0
314

Rukometaši Zagreba poraženi su u 6. kolu grupe A, EHF Lige šampiona od OTP Bank – PIK Segeda 27:26 i trenutno zauzimaju 6. mesto. Šteta, jer se PIK Seged nudio. Zagreb je imao poslednji napad za izjednačenje i bod, ali to nije iskoristio i doživeo je treći poraz.

Zagreb je pomalo u grču otvorio utakmicu i lako dopustio domaćinu da povede 3:0. Ali, to ga nije uzdrmalo. Vrlo brzo su posložili svoju igru i uhvatili priključak. Do prvog izjednačenja stigli su u 13. minutu (6:6). Tri minuta posle preuzeli su vođstvo i čuvali ga sve do 52. minuta.

Sjajno je Zagreb pronalazio rešenja u napadu s dosta sporom i tromom odbranom PIK Segeda. S druge strane, odbrana je funkcionisala savršeno. Sredinom poluvremena Zagrebu su dodatno porasla krila kada je Borut Maškovšek dobio direktan crveni karton zbog grubog udaraca u lice Miloša Kosa. Zagreb je sjajno odigrao završnicu prvoga dela. U poslednjem minutu poveli su s plus tri (12:15), ali i neoprezno primili gol u poslednjim sekundama pa se na odmor otišlo s rezultatom (13:15).

S dva gola za redom, Zagrebaši su otvorili drugi deo i došli do najveće razlike na utakmici od četiri pogotka (13:17). Ono što je sledilo, verovatno bi želeo da zaboravi svaki igrač Zagreba, navijač, ali i prijatelj rukometa. Zagrebaši kao da su se takmičili ko će napraviti više tehničkih grešaka. I Seged je to iskoristio te serijom 5:1 u 43. minutu stigao do izjednačenja.

Zagreb ni tada nije posustao. Sačuvao je vođstvo sve do 52. minuta. I nije dopustio domaćinu da se ozbiljnije odvoji. Odgovorio je igrom gol za gol. U poslednja tri minuta ušao je s igračem manje nakon isključenja kapitena Jakova Gojuna. Vođstvo domaćina 27:26 najpre je propustio da neutrališe Matic Suholežnik jer je njegov udarac s crte odbranio Emil Keri Imsgard. Minut pre kraja, pokušaj domaćina da reši pitanje pobednika brani Matej Mandić, ali se lopta nespretno odbija od Timura Dibirova u aut pa je PIK Seged dobio novu priliku. Ni nju nije iskoristio i Zagrebu je ostalo 14 sekundi za poslednji napad.

Nenad Šoštarić je pozvao minut odmora. I dogovorio napad sedam na šest. Odluka da puca bila je na Edinu Klisu. On je tek ušao u igru i pogrešio bacivši loptu u aut. Brzo su Zagrebaši to izveli, ali domaći su blokirali njihov udarac. Kako je vreme već isteklo, ostao im je samo pokušaj s devet metara. Blok je i to zaustavio i PIK Seged je stigao do velike i važne pobede. Zagreb će dugo žaliti za propuštenom prilikom. Po četiri gola kod domaćina dali su Luka Stepančić, Migel Martins i Imanol Garsijandija. Kod Zagreba najbolji Miloš Kos s pet golova. Četiri su dali Luka Lovre Klarica i Timur Dibirov.

Szeged – Zagreb 27:26 (13:15)

Imsgard, Mikler 6 odbrana; Stepančić 4, Bodo 1, Martins 4, Jelinić 3, Gaber 3, Šoštarić 2, Frimmel 2, Banhidi 1, Kalarash, Molina, Garciandia 4, Bombač 3, Mačkovšek, Szilagy.

Panjtar, Mandić 9 odbrana; Kos 5, Ćavar, Walczak 3, Faljić, Klarica 4, Gojun 1, Klis, Sirotić 1, Čupić 2, Dibirov 4, Kavčič 3, Glavaš 1, Cuni Morales 2, Suholežnik.