Liga šampiona (M) – Barselona vlada Evropom, Kil slavi protiv šampiona u utakmici za 3. mesto!

0
136

Rukometaši Barse novi su evropski prvaci. U sjajnom finalu Barsa je pobedila Olborg 31:30. To im je 12. evropski trofej čime su samo potvrdili da su najbolji klub u istoriji rukometa. U utakmici za 3. mesto Kil je bio bolji od Magdeburga 32:28.

Sjajan rukomet gledali smo u finalu. Barsa je bolje ušla u utakmicu. I dosta lako stigla do prednosti od 2:5. Olborg je u igru vratio Niklasa Landina serijom odbrana u prvih desetak minuta. Nakon prve četvrtine tako smo imali prvo izjednačenje (8:8). Barca je  ipak, zadržala vođstvo sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena. Zahvaljujući izvanrednoj igri francuskog trojca Dike Mema, Melvina Ričardsona i Timotija N Gesana koji su zajedno postigli 11 od 15 golova Barse. Olborg je sjajno pratio ritam Barse. Tridesetak sekundi pre isteka prvog dela poveli su 15:14. Ali, nisu izdržali. Barsa je izjednačila pa se na odmor otišlo s 15:15. Drugo poluvreme ponudilo je sve ono najlepše što rukomet ima. Barsa je držala prednost od gola praktično celo vreme. Danci nisu posustajali. Sjajno je bilo gledati trenerska nadmudrivanja. Menjali su postave, odbrane, Barsa i golmane i čini se da je upravo Karlos Antonio Ortega vraćanjem Emila Nilsena na gol desetak minuta pre kraja napravio najbolji potez. Na njegovim odbranama katalonski div uspeo je da nepuna četiri minuta pre kraja ode na plus tri (27:30). Činilo se da je pitanje pobednika bilo rešeno. Onda Dika Mem zarađuje isključenje zbog prigovora. Olborg s dva gola u nizu prilazi na minus jedan (29:30) pa imamo dramu u završetku. Barsa ipak uspeva da nađe rešenje na duboku odbranu danskog sastava 3-3, i ide na dva razlike (29:31). Olbog brzo postiže gol. Nakon što je Barsa iskoristila minut odmora imala je 25 sekundi za poslednji napad. No, gubi loptu i otvara mogućnost Olborgu za izjednačenje. Danci uzimaju tajm – aut. Do kraja je ostalo 10 sekundi. Olborg nije dobro to odigrao, dopustio je Barsi da napravi dva prekida (Dika Mem je zaradio novo isključenje). Budući da je vreme isteklo ostalo je samo da Mikel Hansen s devet metara pokuša sa strane preko živog zida da pogodi. Nije uspeo jer je pogodio okvir gola i Barsa je osvojila svoj 12. trofej evropskog prvaka.

Aalborg – Barça 30:31

Niklas Landin (12/40 odbrana), Sebastian Barthold (2), Thomas Arnoldsen (6), Mads Hoxer Hangaard (6), Henrik Mollgaard (0), Kristian Bjornsen (4) and Simon Hald Jensen (0), Fabian Norsten (0), Lukas Nilsson (1), Patrick Larsen (0), Jesper Nielsen (0), Martin Larsen (0), Aleks Vlah (2), Rene Antonsen (1), Buster Juul (0), Mikkel Hansen (8).

Emil Nielsen (8/22 odbrana), Aleix Gómez (2), Dika Mem (7), Melvyn Richardson (8), Luís Frade (2), Jonathan Carlsbogård (2) and Aitor Ariño (0), Gonzalo Pérez de Vargas (3/17 odbrane), Hampus Wanne (1), Blaž Janc (2), Timothey N’Guessan (6), Thiagus Petrus (0), Domen Makuc (0), Haniel Langaro (0), Petar Cikuša (1), Javi Rodríguez (0).

U nemačkom obračunu Magdeburga i Kla slavili su igrači sa severa Njemačke predvođeni kapitenom Domagojem Duvnjakom. Malo ko je mogao da očekuje takvo izdanje višestrukog nemačkog prvaka nakon teškog poraza protiv Barse. No, to je samo dokaz karaktera ekipe. Nakon sjajnog otvaranja i vođstva Kila 1:4 u 5. minutu, Magdebrug je uhvatio priključak i u 7. minutu stigao do izjednačenja 5:5. Bilo je to ujedno i jedino izjednačenje na utakmici, jer je Kil uskoro serijom od tri gola za redom odjurio na 5:8, a  onda i 7:12. Magdebrug nije imao rešenja ni za jedan segment igre svog protivnika. Kada tome još dodamo odlično raspoloženog Tomaša Mrkvu na golu Kila, dosta je lako objasniti velikih devet razlike na poluvremenu (14:23). Prošlogodišnji prvak Evrope uspeo je da početkom drugog dela najpre smanji svoj zaostatak za tri gola (19:25) pa i na -4 (23:27) ali ne i da uhvati konačni priključak. Kil je naime, sredinom poluvremena opet uhvatio svoj ritam i s lakoćom sačuvao prednost do kraja. Završilo se sa 28:32.

SC Magdeburg – THW Kiel 28:32

Hernandez (9/37 odbrana), Aggefors, Chrapkowski, Musche, Claar (4), Kristjansson (5), Pettersson, Smarason (2), Magnusson (3/2), Hornke (3), Weber (1), Lagergren, Mertens (7), Saugstrup (2), O’Sullivan (1), Bergendahl.

Trener: Wiegert

Mrkva (15/43 odbrana), Bellahcene, Duvnjak (1), Reinkind (3), Landin (6), Øverby, Weinhold, Wiencek, Ekberg (6/2), Faust,, Johansson (7), Dahmke, Wallinius, Bilyk (6), Pekeler (3), á Skipagötu.

Trener: Jicha