Lazarević i Bugarinović vodili Strugu do velike pobede nad Skopljem!

0
203

Rukometaši Struge nastavili su pobednički niz u plej-aut fazi u makedonskoj eliti i lako trijumfovali nad Skopljem sa 31:25.

Ekipi Struge pobeda protiv Skoplja bila je četvrta uzastopna, nakon što su u prethodna tri kola poraženi od Junior KV, Radoviša i Vardar Negotina.

Skoplje je u Strugu stiglo sa skraćenim rosterom, nedostajalo je nekoliko ključnih igrača i nisu mogli da ponove utakmicu iz prvog dela koji su dobili sa 38:32.

Domaći su imali furiozan nalet, u uvodnom delu su vodili sa 4:0, a onda je odličnom odbranom i dobrom implementacijom došlo do devet golova razlike, 10:1. Trener Skopljana Goran Kuzmanoski je u 10. minutu morao da zatraži tajm-aut, kako bi njegovi izabranici izašli iz krize. Posle saveta sa klupe gosti su postigli tri gola i na trenutak smanjili na 10:4.

Taneski i njihovi igrači su dobro čitali protivnika, nisu ostavili ni najmanji prostor za napredak u igri gostiju i do kraja prvog poluvremena imali su više nego što im je trebalo, odnosno veliku rezultatsku prednost. U napadu Struge odlični su bili Lazarević, Cvetanoski, Bugarinović, tako da su domaći rutinski održavali prednost stečenu iz prvih deset minuta.

Struga je pred kraj prvog poluvremena vratila maksimalnih devet golova razlike i povela sa 16:7. Zbog kratke klupe Skoplje nije imalo snage da uradi nešto više sa raspoloženim domaćinima, koji su u poslednja dva minuta prvog poluvremena potpuno zaustavili rivala i na poluvreme otišli ​​sa 18:8.

Posle odličnog prvog poluvremena postalo je jasno da će doći do blagog pada u igri Struge. Ekipa Skoplja je u nastavku golovima Miševskog, Čakalića i Mitića istopila deo prednosti domaćeg tima smanjivši na 20:14 u 38. minutu.

Domaći su lako probili odbranu i u finiš meča ušli sa prednošću od 26:20. U poslednjih deset minuta Struga je imala devet golova razlike, ali su gosti dali sve od sebe da ublaže poraz.

Najefikasniji kod Struge bili su Uroš Lazarević sa osam i Petar Bugarinović sa sedam golova, pet je dodao Nikola Cvetanoski. U Skoplju je bio raspoložen Mario Miševski sa deset golova.