KVALIFIKACIJE ZA OI 2024 (Ž) – Nemačka prejaka za Crnu Goru!

0
151

Nemačka je slavila (28:24) u sjajnoj atmosferi u Ulmu, “lavice” će danas u 16h protiv Slovenije odlučivati o putniku na Olimpijske igre.

Prva od dve odlučujuće bitke za Pariz je izgubljena.

Nemačka je slavila (28:24) u sjajnoj atmosferi u Ulmu.

Nema vremena za tugu, Crna Gora i dalje sanja olimpijski san, nakon 60 minuta borbe protiv Slovenije dobićemo odgovor na pitanje da li četvrti put zaredom idu na Olimpijske igre… Dobra igra u odbrani i odlična Armel Atingre na golu sa osam odbrana u prvom poluvremenu, ali previše grešaka i propuštenih šansi u napadu odvelo je Crnu Goru na minus četiri nakon prvog poluvremena – 11:7.

Put ka pobedi domaćin je trasirao sa četiri vezana gola na startu drugog poluvremena za vođstvo – 15:7.

NEMAČKA – CRNA GORA 28:24 (11:7)

Noj-Ulm – “Ratiofarm arena”. Gledalaca: 5.000. Sudije: Alvares i Bustamante (Španija). Sedmerci: Nemačka 7 (6), Crna Gora 7 (6). Isključenja: Nemačka 6, Crna Gora 4 minuta.

Ekerle, Filter (14 odbrana i sedmerac), Grajsels 5 (1), Šmelcer, Antl, Tomajer, Smits 1, Šoke, Belk 6, Vajgel, Maidhof 9 (5), Del 1, Berend 1, Osenkop 2, Benke 2, Štokšleder 1.

Crna Gora: Rajčić, Atingre (10 odbrana), Marsenić, Pletikosić 9 (5), Mugoša 4 (1), Ćorović, Popović, Ivanović, Brnović 2, Bulatović 1, Klikovac, Despotović 3, Pavićević 3, Kepić, Grbić 2, Vukčević.