KVALIFIKACIJE ZA OI 2024 (Ž) – Holandija savladala Španiju, Nemačka bolja od Paragvaja!

0
153

Poslednjeg dana kvalifikacionog turnira za OI 2024 u Parizu su odigrane 6 utakmice. O jednoj smo već pisali gde je Slovenija bila bolja od Crne Gore te ćemo vam sada predstaviti ostale rezultate. Favoriti su igrali po planu, a najzanimljivija utakmica bila je između Španije i Holandije, nego krenimo redom.

Paragvaj je već znao da neće moći da se plasira na OI te je protiv Nemačke selektor Marica morala omogućila i mlađim igračicama da osete čari ovog turnira. Nemačka je pred oko 4000 gledalaca u Ratiofarm areni slavila sa 20:37 (13:19).

PARAGVAJ – NEMAČKA 20:37 (13:19)

Villalba Acosta (1/12 odbrana), Ocampos (4/30 odbrane), Acuna 2, Insfran 8, Gonzalez, Leiva 2, Fernandez, Bogdanoff 1, Quinonez, Lugo 1, Torres, Villasboa, Portillo 3, Samaniego 3, Gimenez.

Eckerle, Filter (4/17 odbrane), Wachter (9/16 odbrana), Grijseels 3, Schmelzer 1, Antl 2, Thomaier 2, Smits, Zschocke 2, Bölk 1, Weigel 5, Maidhof 2, Reinemann 2, Behrend 6, Hauf 4, Ossenkopp 4, Stockschläder 4.

Češka je u španskoj Toreviehi savladala Argentinu sa 41:33 (23:16) ali se nije plasiralana na OI. Oko 20ak minuta je trebalo evropskoj selekciji da uhvati ritam a zatim na odmor nosi +7. U drugom delu se stvari nisu promenile te je samo prednost rasla da bi na kraju bilo 41:33.

ČEŠKA – ARGENTINA 41:33 (23:16)

Kudláčková (11/35 odbrana), Wizurová (2/10 odbrane), Jeřábková 14, Malá 6, Kordovská 5, Zachová 4, Šustáčková 4, Cholevová 4, Franková J. 1, Kuxová 1, Stellnerová 1, Stříšková 1, Desortová, Dresslerová, Franková A., Kovářová.

Carratú (2/15 odbrane), Rosalez (7/34 odbrana), Bono 2, Campigli, Casasola 4, Cavo 5, Crode, Gandulfo, Garcia 2, Gavilan 3, Karsten 9, Cristino 1, Pizzo 5, Rivadeneira, Romero, Medel 2

Švedska je slavila protiv “zalutale” Velike Britanije sa 8:52 (6:26) i tako izborila turnir u Parizu. Što se tiče samog toka utakmice ne treba pričati puno. Povele su Šveđanke prvo sa 0:2, zatim je bilo 2:17 da bi se na odmor otišlo sa 6:26. U drugom delu su sve igračice dobile šansu da zaigraju te je na kraju pobeda bila više nego uverljiva 8:52.

VELIKA BRITANIJA – ŠVEDSKA 8:52 (6:26)

Stephanides (5/47 odbrana), O’Sullivan (3/13 odbrane), Gowland, Lacour, Rayner, D. Davies, L. Davies, Woodiwiss, Saunders, Steeples 1, Tubacka, Thornwell, Kesselring 4, Warren 1, Luke 1, Salter 1.

Schjött (6/12 odbrana), Eriksson (7/9 odbrana), Koppang 4, Stromberg 7, Roberts, Lundstrom 2, Dano , Lindkvist, Hagman 12, Thorlacius Thorleifsdottir 8, Johannson 9, Hvenfelt, Hansson 3, Karlsson, Löfqvist 1, Axnér 5.

Utakmica koja nije puno odlučivala a bila je zanimljiva da se isprati je ona u Toreviehi gde je Španija dočekala Holandiju te je bila poražena sa 26:27 (15:15). Od samog početka su obe selekcije najavile da žele dva boda i to 1. mesto. Odlično je Španija krenula i povela 4:1 a od 25. minuta konce igre drži Holandija koja u 28. minutu dolazi do prvog vođstva a zatim se na odmor ide sa 15:15. U drugom poluvremenu je bilo dosta zanimljivije. Ekipe su uhvatile zalet te se igra gol za gol. U 53. minutu je Španija vodila sa +2 a zatim u 57. minutu Nuser donosi novo izjednačenje Holandiji (25:25). Arkos Poveda je postigla poslednji gol za Španiju u 58. minutu (26:25) a zatim sledi nalet “Lala” gde Malestajn i Van Vetering pogađaju za 26:27 i donose veliku pobedu svojoj ekipi.

ŠPANIJA – HOLANDIJA 25:26 (15:15)

Nicole Wiggins (15/40 odbrana), Darly Zoqbi, Marta López, Carmen Campos 5, Silvia Arderius, Jennifer Gutiérrez 1, Maitane Echeverría 4, Ester Somaza, Lara González, Danila So Delgado 2, Sole López 1, Alicia Fernández, María O’Mullony 9, Lysa Tchaptchet 3, Paula Arcos 1, Mireya González.

Duijndam (2/13 odbrane), Y. Ten Holte (7/22 odbrana), L. Van Der Heijden 2, L. Abbingh 2, L. Nüsser 1, B. Van Wetering 2, T. Haggerty 1, C. Molenaar, K. Dulfer, I. Smits 1, Z. Sprengers 3, A. Malestein 8, N. Van Der Vliet 1, N. Hendrikse, D. Housheer 4, E. Polman 1.

Mađarska je pametno iskoristila svoj teren i obezbedila je učešće na OI 2024 u Parizu. Četa Vladimira Golovina je savladala Japan sa 37:28 (18:11). Oko 15ak minuta je trebalo domaćinu da uhvati ritam i od tog trenutka sve ide od ruke Mađaricama. U 29. minutu je bilo 17:8 a zatim se budi na kratko Japan i na odmor ide sa zaostatkom od -7. U drugom delu se nije mnogo promenila situacija na terenu. Obično se igralo u ritmu gol za gol da bi pred sam kraj Mađarska pojačala ritam i slavila zasluženu pobedu sa 37:28.

MAĐARSKA – JAPAN 37:28 (18:11)

Böde-Bíró (10/26 odbrana), Janurik (3/15 odbrane), Albek 1, Bordás, Debreczeni-Klivinyi 4, Füzi-Tóvizi 1, Győri-Lukács 6, Kácsor, Klujber 11 (2), Kuczora 3, Márton 3, Papp 1, Pásztor 2, Simon 4, Szöllősi-Schatzl 1, Vámos.

Kametani (3/16 odbrane), Baba (6/27 odbrana), Aizawa 7 (3), Hatsumi 2, Hattori 1, Ishikawa 3, Kasai 2, Kitahara, Matsumoto 1, Nagata, Nakayama 4, Okada 4 (1), Sahara 1, Sasaki 1, Yoshidome 1, Yoshino 1.