KVALIFIKACIJE ZA OI 2024 (M) – Norveška bolja od Mađarske, Portugal i Austrija opravdali ulogu favorita!

0
182

Jučerašnji dan bio je takođe vrlo praćen jer su se igrale kvalifikacije za OI 2024 u Parizu. Favoriti su igrali po planu i slavili važne pobede. Portugal je porazio Tunis, Austrija je bila bolja od Alžira i Norveška od Mađarske.

Prva utakmica bila je na programu u Tatabanji gde je Portugal porazio Tunis sa 37:29 (18:12). Odlično su Portugalci krenuli i poveli sa 4:0. U 9. minutu se na kratko bude Tunižani i dolaze do 4:3. U nastavku je ponovo zaigrao Portugal u svom ritmu i u jednom momentu je bilo 14:7 (22. min). Tada je već bilo jasno u kom će smeru otići utakmica a na odmor se ide sa 18:12. U drugom delu Portugal je igrao rutinski. Tunis je bio mnogo bolji ali ne dovoljno da ugrozi prednost Portugalaca. Na kraju visoka pobeda od 37:29.

Slično je bilo i u „ZAG“ areni gde su snage odmerile reprezentacije Alžira i Austrije koja je slavila sa 26:41 (13:20). Već u 10. minutu je bilo jasno kome će pripasti pobeda a Austrija nije spuštala nogu sa gasa. Po isteku 30. minuta Austrijanci postižu gol idu rasterećeni na odmor sa +7. U nastavku ista priča. Austrija je samo održavala prednost a u jednom trenutku je bilo 23:35. Do kraja su se konsolidovali Alžirci i završili utakmicu sa 26:41.

Sigurno najzanimljivija utakmica jučerašnjeg dana odigrana je u Tatabanji pred oko 6000 gledalaca gde je domaćin Mađarska izgubila od Norveške sa 29:25 (16:13). Mađari su jako loše otvorili utakmicu gde Norveška odlazi na 5:2. U nastavku je bilo i 9:4 a zatim i 11:6. Bilo je jasno da Mađari nisu na visokom nivou i da će biti jako teško da se parira raspoloženim Norvežanima. U 23. minutu je bilo 15:11 a zatim Bodo, Rodrigez i Imre pogađaju za 15:13. Poslednji gol u prvom delu postigao je Overbi za 16:13. Drugi deo ponovo sjajno otvara Norveška gde ekspresno odlazi na 19:13. U jednom trenutku je bilo 22:15 i bilo je jasno kako će se utakmica završiti. U 47. minutu Mađari na kratko prilaze na 22:19 a zatim u 54. minutu sledi najjači nalet za -2 (26:24). Ipak, iskusni Norvežani ponovo ulaze u željeni ritam i na kraju slave sa 29:25.

PORTUGAL – TUNIS 37:29 (18:12)

Portela 3, Martinš 3, Silva 2, Fernandes 3, Boržes 3, Brankinjo 3, Kavalkanti 4, Areja 2, Salvador 3, Nazare 4, Košta M.  1, Frade 6, Markes (2/15 odbrane), Kapdevil (13/28 odbrana).

Abdeli 2, Maref 2, Rmiki 2, Ben Salah 1, Rzig 4, Bača 3, Tumi 1, Darmul 3, Ben Abdala 4, Margeli 4, Džbeli 3, Ben Tekaja (10/29 odbrana), Harbaui (4/22 odbrane).

ALŽIR – AUSTRIJA 26:41 (13:20)

Berkus 9, Daud 2, Saker 1, Medahi 2, Hađ Sadok 1, Abdi 8, Zenadi 3, Zemuči (3/17 odbrane), Gedban (3/29 odbrane).

Mar 3, Frimel 8, Herburger 3, Veber 2, Živković 4, Dambok 7, Bilik 3, Vagner 6, Nig 3, Kofler 1, Huteček 1, Bergman (3/7 odbrane), Mesl (6/27 odbrana).

NORVEŠKA – MAĐARSKA 29:25 (16:13)

Bergerud (9/31 odbrana), Saeveras (3/6 odbrane), Aga, Barthold, Bjornsen 4, Blonz 7 (1), Grondahl 8 (1), Gullerud 3, Lien, Lyse 2, O`sullivan 1, Overby 1, Overjordet, Reinkind 1, Sagosen 2, Setterblom.

Bartucz (12/30 odbrana), Mikler, Ancsin 2, Bodó 3, Bánhidi 2, Bóka 3, Fazekas 3, Hanusz 1, Ilic 2, Imre 3 (2), Ligetvári, Lékai 2 (1), Rodriguez 1, Rosta 1, Sipos 1, Szita 1.