Kvalifikacije za EURO 2022 (Ž) – Rusija prejaka za Litvaniju!

0
227

Reprezentacija Rusije u drugom kolu kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2022. koje će se održati u Makedoniji, Sloveniji i Crnoj Gori ubedljivo je savladala Litvaniju sa 35:21. Ruskinje su od samog početka imale solidno vođstvo od 9:3. Ekipa Ljudmile Bodnijeve je postepeno gradila svoju prednost, te su u prvom poluvremenu obično imale prednost od pet do šest golova. Na poluvremenu rezultat je bio 17:10 za Rusiju.

U drugom poluvremenu rukometašice sa manjom minutažom imale su svoju šansu, što je opravdalo poverenje nove selektorke. Razlika u kvalitetu između dve reprezentacije odrazila se u poslednjih dvadeset minuta. Domaćini su nizom tehničkih grešaka dozvolili gostima iz Rusije da odu sa pobedom koja je bila +14.

Najefikasnija igračica Rusije bila je Elena Mihajličenko sa šest golova. Olga Fomina imala je 4 gola iz isto toliko pokušaja.

U trećem kolu kvalifikacija prve grupe, Rusija će se suočiti sa Poljskom. Reprezentacija Litvanije će prve bodove tražiti protiv Švajcarske.