Kvalifikacije za EHF EURO 2024 (Ž) – Crna Gora slavila protiv Bugarske!

0
157

Crna Gora savladala Bugarsku (35:17) i kvalifikacije za EHF Euro 2024 završila sa maksimalnim učinkom i šest pobeda.

Crnogorske rukometašice odradile su posao protiv Bugarske u poslednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – “lavice” su u “Morači”, u kombinovanom sastavu, slavile 35:17 i kvalifikacioni ciklus završile sa svih šest pobeda.

“Lavice” naredne nedelje u Ulmu očekuju kvalifikacije za Olimpijske igre, pa je u skladu sa tim selektorka, Bojana Popović, na teren izvela kombinovani sastav. U timu nisu bile Tatjana Brnović, Dijana Mugoša i Marina Rajčić, dok Matea Pletikosić, Itana Grbić i Ilda Kepić nisu ulazile u igru. Nakon serije 4:0 (po dva gola Jelene Despotović i Ivone Pavićević) Crna Gora je povela 6:2. Na drugoj strani je u napadu bila raspoložena samo Marinela Panajotova. Na krilima Despotović, “lavice” su stigle do plus osam (14:6), a onda su gošće vezale tri gola i prišle na 14:9, da bi posle pogotka Anastasije Marsenić bilo sedam razlike – 16:9.

U drugom poluvremenu je viđena egzibicija – Nikolina Vukčević je postigla tri pogotka zaredom, Crna Gora otišla na 20:11, da bi nakon gola Andrijane Popović “lavice” kompletirale seriju 9:0 u drugom poluvremenu za plus 15 – 26:11. Crna Gora je prvi gol u drugom delu primila nakon 15 minuta, a mreža selekcije Crne Gore se u nastavku tresla samo šest puta.

Crna Gora 11. aprila u Ulmu protiv Paragvaja igra prvi meč u kvalifikacijama za Olimpijske igre. Rivali u grupi su još Nemačka i Slovenija.

CRNA GORA – BUGARSKA 35:17 (17:11)

Despotović 7, Ivanović 6, Kadović 5, Marsenić 4, Pavićević 4, Vukčević 4, Marković 2, Popović 2, Bulatović 1, Atingre (6/17 odbrana), Babović Vujović (6/12 odbrana)

Panajotova 6, Grozdanova 4, Milanova 3, Spasova 2, Petrova 2, Nikolova (5/31 odbrana), Djulgerova (3/12 odbrana).