Kup Slovenije (M) – Stanojević i Nikolić vodili Krku do naredne faze!

0
225

Rukometaši Krke predvođeni Veljkom Stanojevićem i Markom Nikolićem su slavili protiv Slovana i izborili narednu fazu (1/4 finale) kupa Slovenije.

Iako se očekivala tvrda borba, gosti iz Novog Mesta su nametnuli svoj ritam od samog početka i stigli do 6:11. Uspeli su domaći koliko-toliko da se stabilizuju i na odmor odu sa 8:13.

U drugom poluvremenu je Krka samo dodala gas i u 51. minutu rešila pitanje pobednika. Do kraja su obe ekipe često rotirale i gosti su zasluženo slavili sa 18:28.

RD LL GROSIST SLOVAN – MRK KRKA 18:28

Kovačič 4, Pip 3, Nenadić 2, Kobetić 2, Lipovac 2, Buđa 2, Pajt 1, Stojnić 1, Grojzdek 1, Krbavčić (11/35 odbrana).

Stanojević 7, Nikolić 5, Bradeško 2, Ščuka 2, Zajc 2, Muhič 2, Avsec 2, Kukman 2, Horvat 2, Matko 1, Rašo D. 1, Blaževič (13/30 odbrana).