Kup Hrvatske (M) – Sesvete, Spačva, Nexe i Zagreb izborili završni turnir!

0
145

Četvrtfinalni mečevi hrvatskog kupa za rukometaše završeni su bez iznenađenja. Sesvete, Nexe i Zagreb slavili su u gostima kod Osijeka, Gorice i Trogira, a Bjelin Spačva je kao domaćin dobila Poreč, i tako su izborili završnicu Kupa, odnosno Festival rukometa u Poreču od 15. do 18. maja 2024. godine.

Sesvete su se od očetka postavile čvrsto i s autoritetom. I već u prvih deset minuta dvaput imale tri gola prednosti (2:5, 4:7). Ali domaćin je brzo odgovorio. Najpre je stigao na minus jedan (4:5), a onda nizom od tri gola za redom u 14. minutu do izjednačenja (7:7). Ipak, nisu mogli da drže taj ritam do kraja prvog dela i na odmor su otišli sa zaostatkom od 5 golova (13:18). Gosti su drugi deo otvorili s dva nova gola u nizu i praktično već tada rešili pitanje pobednika. Osijek se nije predavao. Uporno je pokušavao da uhvati priključak. Tračak nade pojavio se pet minuta pre kraja kada su došli na minus pet (25:30). Ali Sesvećani im nisu dopustili daljnje približavanje i rutinski su odradili preostali deo utakmice te na kraju slavili 29:33.

OSIJEK – SESVETE 29:33 (13:18)

Babić 1, Purić 5, Zrno 1, Čičak 7, Lukac 1, Čurić 1, Kekez 2, Vuković 3, Maganić 3, Vašarević 2, Kovačević 1, Nedić 1.

Čaprić 3, Hršak , Jelovčić 1, Dumenčić 1, Tomić 7, Turčić 2, Raužan 1, Šuker 2, Gavrić 3, Godec 1, Finek 2, Ćuk 4, Lasan 2.

Jako zanimljiv meč odigrali su Bjelin Spačva i Poreč. Domaćin je vodio od početka do kraja. Porečani su tek na početku imali jedno izjednačenje. Ali su se dobro držali u prvom delu. U jednom trenutku, doduše bili su na minus četiri (12:8), ali su do odmora prepolovili taj zaostatak i s minus dva otišli u svlačionicu (15:13). Vinkovčani su drugi deo otvorili serijom 6:2 i na velike muke stavili Poreč. Čvrsta, agresivna i jako pokretljiva odbrana domaćih bila je u svom vrhunskom izdanju. Gosti su se jako mučili da je probiju. Uz sve to i Sandro Kolar na golu domaćina bio je u izvrsnom izdanju. Sedam minuta pre kraja, Bjelin Spačva je pobegla na šest razlike (31:25), a to je značilo samo jedno, Festival rukometa u Poreču je njihov. Završilo se sa 34.30.

SPAČVA – POREČ 34:30 (15:13)

Zovak 2, Maroš 9, Greganić 2, Nađ 1, Žulj 2, Božićević 3, Matanović 6, Mažurana 7, Kuže 2.

Krajcar 6, Car 3, Boka 1, Vladić 1, Krupić 6, Malinarič 3, Rađaković 4, Ivanković 4, Ljubić 2.

Gorica je vrlo ambiciozno i razigrano počela utakmicu protiv favorita iz Našica. Nakon što su u 5. minutu poveli 4:1, vođstvo su čuvali sve do isteka prve četvrtine. A upravo toliko je trebalo gostima da srede svoju igru i preuzmu kontrolu nad utakmicom. Bez suspendovanog Marka Bezjaka i povređenog Luke Moslavca, sužena je bila rotacija trenera Veselina Vujovića. Ali to nije zaustavilo Našičane da do odmora stvore šest golova viška (13:19). Goričani su dobri i na početku drugog dela. Tako su u 37. minutu bili na minus četiri (18:22) i ozbiljno zagrejali dlanove prepunih tribina. Ali gosti su brzo odgovorili serijom 2:4 i ponovo otišli na nedostižnu prednost. I održavali su je bez većih poteškoća. U samoj završnici imali su i osam golova razlike. Završilo se sa 31:38.

GORICA – NEXE 31:38 (13:19)

Ceković 2, Dujić 8, Sorić, Laljek 4, Malin 2, Svržnjak 7, Starčević 4, Cikatić 4.

Račić 1, Bakić 4, Marguč 2, Car, Jotić 4, Manci Mičević 4, Velkavrh 1, Gadža 1, Štrlek 7, Tomić 3, Cenić 2, Koen 2, Melić 5, Pribetić 1.

Zagreb je prema očekivanju pobedio Trogir. Gosti su od starta krenuli punom snagom. I vrlo lako stigli do vođstva 0:4. Ali onda se bude i domaćini pa tako u 10. minutu imamo 5:5. Bio je to znak Zagrepčanima da podignu svoju igru na još viši nivo. I brzinom munje, u 18. minutu bili su na šest razlike (6:12). I zadržali su taj visoki ritam do odmora te u svlačionicu otišli sa sedam golova viška (13:20). Samo malo ravnopravnije bilo je drugo poluvreme. Ali treba imati na umu da je Andrija Nikolić rotirao celu svoju ekipu i štedeo one koji su imali najveću minutažu ove sezone. Zagrebova prednost naravno ni jednog trenutka nije bila ugrožena. Na ulasku u poslednjih deset minuta njihova prednost bila je 12 golova. Tako se i završilo, 28:40.

TROGIR – ZAGREB 28:40 (13:20)

Peran 1, Luketin 1, Jelić 3, Radnić 3, Piteša 4, Drnasin 1, Tokić 5, Ivanišević 6, Bradarić – Šljujo 1, Trivković 3.

Mandić 2, Kos 8, Ćavar 5, Faljić 3, Srna 1, Horvat 1, Sirotić 1, Čupić 1, Dibirov 5, Kavčić 5, Glavaš 6, Suholežnik 2.