Kup Francuske (M) – Nant ponovo osvojio trofej!

0
119

Ekipa Nanta drugu godinu zaredom osvojila je trofej u kupu Francuske. Nant je odigrao neverovatno moćnu utakmicu i demolirao PSŽ (23:31) u velikom finalu.

Parižani su na papiru imali ulogu favorita, ali su doživeli katastrofu. Već posle prvog poluvremena gde je Nant demonstrirao granitnu odbranu, bilo je jasno da će branilac krune biti šampion (13:19).

Stvari su bile jasne na ovom meču kada je u drugom poluvremenu, u prvih 15 minuta, PSŽ dao samo tri gola, što se već dugo nije desilo. U jednom trenutku utakmice Nant je imao čak +13 (16:29). Na ovom meču blistao je i golman Ivan Pešić.

Nantu je ovo bila treća titula u Kupu Francuske, posle osvojenih 2017. i 2023. godine.

HBC Nantes : Ivan PEŠIĆ (16/38), Ignacio BIOSCA (0/1), Thibaud BRIET (4/6), Aymeric MINNE (4/8), Jorge MAQUEDA (4/5), Baptiste BONNEFOND, Valero RIVERA (4/6), Alexandre CAVALCANTI (6/8), Théo AVELANGE-DEMOUGE (4/6), Baptiste DAMATRIN, Julien BOS (3/5), Lucas DE LA BRETECHE, William HOGHIELM, Jérémy TOTO (1/1), Théo MONAR (1/2), Kauldi ODRIOZOLA, Pierre-Alexis FAVRIL

PSG Handball : Andreas PALICKA (1/14), Jannick GREEN (8/25), Ruben MARCHAN (1/1), Luc STEINS (1/3), Sadou NTANZI (1/2), Adama KEITA (1/1), Ferran SOLE (1/3), Kent Robin TONNESEN (1/4), Kamil SYPRZAK (5/5), Luka KARABATIĆ, Yoann GIBELIN (2/2), Jacob HOLM (3/6), Nikola KARABATIĆ (0/3), Elohim PRANDI (3/6), Léo PLANTIN (4/5)