Kup BiH (Ž) – Grude slavile protiv Krivaje, Hadžići prejaki za Borac!

0
162

Rukometašice Gruda prve su finalistkinje Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2023/24. Gruđanke su u prvom polufinalu u Banjaluci pobedile Krivaju sa 34:31. Izabranice Zlate Zubac tako će imati priliku da odbrane titulu pobednika Kupa, tačnije da drugu godinu uzastopno osvoje duplu krunu u bh. rukometu, jer su ranije osigurale titulu šampionki BiH. Što se tiče utakmice Grude su prvu osetniju prednost od pet golova imale u 19. minutu, kada je bilo 14:9. Krivaja je u narednih šest minuta uzvratila serijom od 8:3 i uspela da izjednači na 17:17. Do odlaska na odmor Gruđanke su uspele da se vrate u utakmicu i na odmor idu sa 20:19. Nakon deset minuta igre u nastavku Grude su imale dva gola prednosti (24:22). U 45. minutu Grude su imale i četiri gola prednosti (27:22). U 54. minutu Grude su vodile sa 31:26. Pred sam kraj Krivaja je uspela da smanji na dva gola zaostatka, ali nije uspela u potpunosti da se vrati u meč. Martina Šumelj sakupila je 16 odbrana za Grude, Ana Petrović je postigla devet golova, a Matea Šumelj dodala je osam. U taboru Krivaje Amna Mehinagić je pogađala 14 puta, a Sara Bašić-Salkić je dodala šest.

Rukometašice Hadžića druge su finalistkinje Kupa Bosne i Hercegovine. Hadžićanke su u drugom polufinalu pobedile domaćina završnice ekipu Borca rezultatom 26:19. Nakon 10 minuta igre Hadžići su vodili sa 6:3. Banjalučanke su u 22. minutu usjele da smanje na dva razlike (9:11), ali do kraja poluvremena Hadžićanke su uspele da odu na pet razlike, koliko je bilo na odmoru (16:11). Nakon 10 minuta igre u nastavku prednost Hadžića je i dalje bila pet golova (20:15). Duži period na semaforu je pisalo 22:18 za Hadžiće, imao je Borac više šansi da smanji rezultat učini završnicu neizvesnom, ali u tome nije uspeo. U 50. minutu Hadžići su poveli sa 24:18 i već tada je bilo jasno da su mnogo bliži finalu i duelu protiv Gruda. Do kraja meča Hadžićanke su otišle na osam golova prednosti (18:26), a Borac je tek uspeo da smanji na konačnih 19:26. Anisa Selimović je briljirala na golu Hadžića sa 17 odbrana, a po šest pogodaka postigle su Anđela Stojanović i Dejana Kulić. U taboru Borca po četiri gola dale su Slađana Andrić, Milana Railić i Azra Letić.