Kup BiH (M) – Leotar slavio protiv Konjuha, Borac prejak za Gračanicu!

0
151

Leotar je slavio protiv Konjuha u prvom polufinalu Kupa BiH. U prvih 10 minuta igralo se većinom gol za gol, a Leotar je na isteku 11. minuta poveo sa dva razlike (7:5). Četiri minuta kasnije bilo je tri razlike (10:7), pa je trener Konjuha Davor Kadić pozvao minut odmora. Tajm – aut je probudio Konjuh, koji pravi seriju od 3:1 i smanjuje na 10:11. Do kraja poluvremena Leotar je sačuvao prednost i na odmor otišao sa vođstvom od dva gola, bilo je 15:13. U prvih 15 minuta nastavka Konjuh je uspeo da izjednači rezultat na 23:23, a onda je usledila serija od šest minuta bez gola na obe strane. Tu seriju prekinuo je Leotar na krilima Pavičića, koji uspeva za dva minuta da napravi seriju od 3:0 i da povede sa 26:23 u 54. minutu. Imao je Konjuh napad za minus jedan, pri rezultatu 25:27, ali su pogrešili Živiničani i Leotar odlazi na 28:25. Osmanhodžić je na četiri minuta do kraja smanjio na 28:26, a Stanković sa sedam metara pogađa za 29:26. Eldar Musić je smanjio na 29:27 dva i po minuta do kraja, Stanković promašio, te je Konjuh imao novi napad za minus jedan, ali minut i četiri sekunde do kraja. Tada je trener Kadić pozvao tajm – aut, a nakon minuta odmor šut Buinenka brani Knežević i 55 sekundi do kraja Leotar je imao dva gola viška, a sve je rešio Marko Parežanin, koji je na 30 sekundi do kraja pogodio za konačnih 30:27. Vladimir Stanković je predvodio Leotar sa osam pogodaka, a Aleksandar Milojević je dodao pet. U taboru Konjuha Nermin Smajić je postigao osam, a Aid Selimović šest pogodaka.

Rukometaši Borca drugi su finalisti Kupa Bosne i Hercegovine. Banjalučani su u meču pred svojim navijačima savladali Gračanicu sa 29:26 i tako zakazali finalni duel sa Leotarom. U prvom poluvremenu viđena je dosta izjednačena borba, a to je donelo da na odmoru imamo nerešen rezultat (14:14). Nastavak bolje otvara Gračanica, koja je povela sa sa 17:15 i svoju prednost je održavala do 44. minuta. Nedim Hadžić je iz sedmerca pogodio za 20:20. Pred poslednjih 10 minuta meča Borac je otišao na plus tri, činilo se da lomi meč na svoju stranu, ali Gračanica se nije predala, nego je ponovo došla na gol zaostatka. Do kraja meča Borac je uspeo da slomi otpor Gračanlija i plasira se u finale. Junak pobede Banjalučana bio je Nedim Hadžić, koji je postigao 10 pogodaka. Odličan je bio i golman Nebojša Grahovac, koji je sakupio 11 odbrana i postigao dva gola. U taboru Gračanice Dino Hamidović je pogađao sedam puta, a Adi Mehmedćehajić je postigao pet golova.