“Kneginje” silne na otvaranju prolećnog dela Superlige!

0
262

U sportskoj hali u Boru odigran je meč između mlade ekipe RTB Bora i vicešampionki Srbije Bekamenta BB iz Aranđelovca gde su kao favoriti slavile „Kneginje” rezultatom 33:20 (18:13). U hladnom Boru večerašnjoj utakmici prisustvovalo je oko 300 gledalaca koji su davali vetar u leđa apsolutnom autsajderu ekipi Bora. Krenule su rukometašice Bora vrlo ofanzivno, čak su i u 12. minutu povele 8:6 preko Majkić Teodore koja je pogađala 7 puta na ovom meču ali to je kratko trajalo gde su „Kneginje” preuzele odgovornost i preokrenule rezultat preko Kojić Ane, Milić Bojane i Stepanović Katarine da bi na poluvreme otišle gošće sa +5.

U drugom delu igre devojke iz Aranđelovca ulaze u meč mnogo motivisanije što govori rezultat 28:14 u 42. drugom minutu. Razigrale su se i mlade Boranke gde su postepeno smanjivale razliku ali meč je već bio rešen u 35. minutu. Strateg RTB Bora može biti ponosan na svoje devojke kakav su otpor pružile veoma iskusnoj ekipi koja je došla u Bor odlučno po bodove. Sudijski par Đokić-Blagojević nije imao puno posla na ovom meču jer su Boranke bile apsolutni autsajder na ovom meču. Za MVP meča proglašena je Milica Rančić