Kikinda zadržala bodove: Obilić pao na 7. poziciju!

0
288

”Vitezovi” su propustili izglednu priliku da uvećaju bodovni saldo i tako jesenji deo takmičenja završe u gornjem domu Super lige, gde im je i mesto. Umesto toga bodovi su pripali debitantu u Super ligi koji je bio uspešniji od protivnika da materijalizuje greške i promašaje koje su dva rivala načinila tokom 60. minuta.

Prikazana igra ”vitezova” u prvom delu utakmice sigurno je njihovih najslabije odigranih 30. minuta ove jeseni. Mada je u prvoj trećini poluvremena rezultat bio u neku ruku povoljan za goste (4:4 – 9. min) već tada oni su imali zabeleženo više promašenih ”zicera” i izgubljenih lopti što je bio podstrek domaćoj ekipi da odlučnije napadne rivala. Takav razvoj događanja na terenu brzo se i odrazio i na semaforu u korist Kikinđanja koji su stekli lepu prednost (9:5 – 18. min; 12:7 – 22. min). Pokušavao je trener Petković izmenama na terenu i promenama odbrambenih formacija, da pokrene ”vitezove”, međutim malo toga je štimalo tada u njihovim redovima, posebno u napadu. Poseban problem bio je sa igračem ”više” gde je propušteno čak šest napada da se zatrese mreža protivnika. Sve te silne propuste gostiju domaćin koristi da rutinski održava do kraja poluvremena pristojnu prednost (13:8 – 26 .min; 15:10 – 28. min).Pauza međutim nije donela neki ozbiljniji pomak na bolje u igri ”vitezova”.

Doduše poboljšali su realizaciju u odnosu na prvo poluvreme, ali je rezultat i dalje bio vrlo povoljan za domaćine (17:13 – 34. min; 21:16 – 40. min; 25:20 – 47. min). Od tog trenutka predvođeni Ivoševićem i Mandićem gosti počinju da igraju onako po čemu ih rukometna javnost ceni i poštuje, i sada su oni ti koji dominiraju terenom. Rezultat takve igre je i smanjen zaostatak u golovima (26:24 – 54. min). I kada se rukometu odano i predano gledalište potpuno utišalo, uvidevši da njihovim ljubimcima ”upisani” bodovi izmiču iz ruku, da do toga ipak ne dođe mogu da zahvale isključivo gostima. Mada kapiten Radović, uz ”probuđenu” zonu, vezuje četri uspešne odbrane svoje mreže, na drugoj strani njegovi saigrači su ponovili slabosti iz prvog poluvremena i sa nekoliko novih promašaja izglednih prilika, među kojima i ”sedmerac”, omogućavaju domaćinu da dođe do ”vazduha” i teškom mukom sačuva vredne bodove.

”Vitezovima” preostaje da dobro razmotre razloge ovog poraza, i udela svakog od njih u njemu, jer su ispustili isključivo svojom krivicom lepu priliku da obezbede novim bodovima zadovoljavajući plasman nakon protekle prve polovine prvenstva (deoba 6 – 8. mesta sa 10 bodova). Zbog izmena u sistemu takmičenja (pley off, pley kup, pley aut) takmičenje se nastavlja sa igranjem još dva kola iz prolećnog dela prvenstva, pa će ”vitezovi” već u sredu imati novo gostovanje, ovog puta u Suboticu, gde će ih ugostiti ”probuđena” ekipa Spartak Vojputa.

RK KIKINDA GRINDEX – RK OBILIĆ 28 : 27 ( 15 : 11 )

Sala: SC ”Jezero”.

Gledalaca: 750.

Sudije: Igor Nikolić (Leskovac) – Dušan Cvetković (Leskovac)

Sedmerci: Kikinda GR 2 (2) Obilić 7 (5)

Isključenja: Kikinda GR 8. min Obilić 8. min

KIKINDA GR: Raković, Kecman, Komarek 4, Golić, Lisica 4, Gamber 3, Dukatarov, Trumbetaš 2, Blažić, Kenjalo (kap) 2, Kurteš 2, Vitas (4 odbrane / 1 sedmerac), Miškov (5 odbrana / 1 sedmerac ), Vrgović 6, Mirić 4 (2), Trninić 1 (trener G. Kurteš).

OBILIĆ: Radović (kap – 4 odbrane), Ćorović 5, Vokši 2, Aničić 7 (5), Jestrović 1, Dražić (4 odbrane), Mirić 1, Pavić, Stojić (2 odbrane), Teodorović, Mandić 6, Milutinović, Kasalović, Đorđević, Ivošević 5, Bećirović (trener: D. Petković).

MVP igrač utakmice: Milan Lisica (Kikinda Grindex)