Karađorđe slavio protiv Mladog radnika!

0
539

Rukometaši Karađorđa su u okviru 5. kola PRL „Zapad“ grupa A savladali ekipu Mladog radnika iz Požarevca. Rukometaši iz Topole su trenutno na 5. mestu sa tri pobede i dva poraza.

Iako su Požarevljani koji se nalaze na 7. mestu (jedna pobeda i tri poraza) došli orni u Topolu da poprave utisak u tome su ih sprečili igrači Karađorđa koji su slavili pobedu rezultatom 38:32 (18:17).

Krenuli su gosti preko Vasića i Veljkovića ali je ubrzo ekipa Nemanje Kostića izjednačila rezultat (2:2 – 4. minut). Ponovo su gosti stigli do vođstva gde domaćin nije imao ideju kako da zaustavi kontru i polukontru. Tokom celog prvog poluvremena vodila se rovovska borba a u poslednjih 5 minuta domaćin je smogao snage, zaigrao baš onako kako se očekivalo i na poluvreme otišao sa suficitom od jednog gola.

Drugi deo otvorio je Stojković i povisio na 19:17. Imao je Karađorđe vođstvo do 40. minuta a zatim ponovo gosti stižu do minimalnog vođstva. Zatražio je Kostić tajm aut kako bi zaustavio nalet Požarevljana i to je urodilo plodom. Domaćin je brzopotezno napravio seriju od 10 golova i u 52. minutu imao prednost 33:25 gde je moglo da se pretpostavi kome će otići bodovi. Na kraju Mladi radnik gubi utakmicu rezultatom 38:32.

Kod gostiju Nikola Gogić je postigao 13 golova dok su po 8 puta bili precizni Bogdan Vasić i Ivan Ranđelović. Što se tiče domaće ekipe po 9 puta u listu strelaca su se upisivali Aleksandar Stojković koji je proglašen za igrača utakmice i Darko Živanović.