Juniorke – W19 EHF Euro: Mađarska odbranila titulu – Francuska uzela bronzu!

0
290

Mađarska reprezentacija novi je evropski prvak za juniorke nakon što je u finalu Evropskog prvenstva ubedljivo savladala Rusiju sa 31:22.

Mađarice su bile dominantne tokom celog meča, a već u 12. minutu vodile su 9:5. Do kraja prvog poluvremena kontrolisale su igru i uvećavale gol razliku, a Ruskinje nisu imale odgovor na ovakvu igru protivnika. Posle 30 minuta igre bilo je 17:11 za Mađarsku.

U nastavku meča Rusija nije imala šanse da se vrati u igru. Mađarska je lako održavala vođstvo i sigurno vodila meč do trijumfa i osvajanja zlatne medalje na šampionatu.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Joana Farkaš sa sedam golova, a Blanka Kajdon bila je drugi strelac sa pet golova. Ksenija Zakordonskaja bila je najbolja u ruskoj reprezentaciji sa šest golova.

U meču za bronzu Francuska je sa 30:29 savladala Švedsku i stigla do utešnog 3. mesta. Francuskinje su bile u vođstvu tokom celog meča, a na poluvremenu su imale 15:10. Tek u finišu meča Švedska je uspela da se približi na minus jedan, ali je Francuska osvojila bronzanu medalju.