Jakša Vještica postigao 6 golova protiv Eurofarm Pelistera!

0
295

Makedonski vicešampion Eurofarm Pelister i sa kombinovanim timom je pobedio su na svom terenu Radoviš sa ubedljivih 36:23. Pobednik meča 11. kola odlučen je posle prvog poluvremena, kada su izabranici Larsa Valtera vodili sa 20:12.

Ovo je bilo zagrevanje za važan duel koji ih očekuje u utorak u Ligi Evrope sa nemačkim Fukse Berlinom.

Tankoski, Stoilevski, Seri.. .su bili raspoloženi za igru u prvom delu, dok gosti nisu mogli da pariraju. Domaćin je vodio sa 11 golova razlike, 18:7, ali je do odmora gost uspeo da smanji zaostatak.

U drugom poluvremenu zadatak je rutinski odrađen i trener Eurofarma Pelister je dao šansu Kuzmanoskom i Đorgovskom, a Peševski je u finišu postigao i tri gola.

Najbolji strelci u pobedničkom timu bili su Stoilevski sa sedam i Peševski sa šest golova, dok su se kod Radoviša istakli Vještica i Organdžiev sa po šest golova. U narednom kolu Eurofarm Pelister igra kod kuće sa Juniorom KV, a Radoviš gostuje Golden Artu.