Izviđač II prejak za Briješće!

0
276

Mladi rukometaši Izviđača su u nedelju su u Sarajevu odigrali utakmicu 10.kola 1.lige F BiH, grupa jug i uverljivo savladali domaću ekipu Briješća 33:24. Prvo poluvreme nije nagoveštavalo ovakav rasplet na kraju utakmice jer su domaći rukometaši na poluvremenu imali prednost 13:11.

U drugom poluvremenu potpuna dominacija mladih rukometaša iz Ljubuškog. Razbranio se Aldin Alihodžić, a Patrik Pavičić i Ivan Dedić nemilosrdno su punili mrežu domaćih golmana.

Patrik Pavičić je ponovo, kao i protiv Veleža u 9. kolu, postigao 12 golova, devet je dodao Ivan Dedić dok su po tri postigli Petar Grbavac i Mateo Luburić.

U ekipi Briješća najefikasniji je bio Harun Hadžić sa sedam golova, dok su po četiri postigli Benjamin Mašić i Rijad Čavčić.

Federalna liga BiH – grupa Jug, sezona 2022/2023. – 10. kolo.
Sarajevo, 27.11.2022. u 14:00h.

RK Briješće – RK Izviđač Central osiguranje II 24:33 (13:11)

Sarajevo, Dvorana „Behaudin Selmanović“ Briješće, gledalaca: 100.
Sudije: Aziz Tule i Sanel Krhan (Mostar).
Delegat: Zdenko Božić (Novi Travnik).

RK Briješće: Brković, Hadžić 7, Musić, F. Čavčić 1, Alihodžić 1, Mašić 4, Jamaković 1, R. Čavčić 4, Ombaša 1, Šalo 1, Podrug 1, E. Hodžić, Sarač 3, Kurtović, Tomas, Imamović.
Trener: Goran Tomić.

RK Izviđač CO II: Alihodžić, Majić, Dedić 9, Pavičić 12, Luburić 3, Dodig, Škrobo 2, Miličević 4, Čuvalo 1, Pehar 1, Boras 1, Bebek 1, Grbavac 3.
Trener: Ivan Džolić.