Hrvatska slavila protiv Egipta u prijateljskoj utakmici!

0
156

Nakon nepune dve nedelje teških i iscrpljujućih priprema u Prelogu, hrvatska muška seniorska reprezentacija uverljivo je pobedila Egipat 36:29 u prijateljskom meču i pokazala da je spremna za veliki izazov koji je čeka na skorašnjim Olimpijskim Igrama u Parizu.

Od 21 igrača koliko ih je imao na priprema u Prelogu, selektor Dagur Sigurdson odlučio je na tribine da pošalje Filipa Ivića, Josipa Šarca, Ivana Pavlovića i Matea Maraša. U zapisniku se tako našlo 17 igrača. Početna postava Hrvatske bila je: Dominik Kuzmanović na golu, Lovro Mihić i Mario Šoštarić na krilima te Veron Načinović na crti. Na bekovskim pozicijama bili su Tin Lučin, Domagoj Duvnjak i Ivan Martinović.

Obje ekipe su krenule s odbranama 6-0. Hrvatska je menjala Domagoja Duvnjaka. U odbrani je ulazio Nikola Grahovac. Egipćani su na klupu povlačili svog kapitena Ibrahima Masrija, a na crtu je dolazio Ahmed Adel. Hrvati su sjajno otvorili meč. Od prvih šest napada, pet su pretvorili u pogotke i u sedmom minutu već bili na 4:1. U međuvremenu, svoj doprinos dao je Dominik Kuzmanović s tri odbrane za redom. Kada su Hrvati minut kasnije pobegli na 6:1, egipatski selektor Huan Karlos Pastor morao je da pozove tajm-aut.

Razgovor je čini se dobro pomogao pa su u 12. minutu uhvatili priključak i stigli na 7:4. Ali Hrvati su brzo odgovorili. Ivan Martinović bio je izrazito raspoložen. Pogađao je iz svih pozicija, ali i asistirao.

Nakon 15-ak minuta selektor Hrvatske je osvežio postavu. I kompletno je promenio. Njihov ulazak u meč bio je nešto slabiji jer su napravili dve tehničke greške, a Egipat je to znao da iskoristi i vrlo brzo su stigli na samo gol zaostatka (9:8).

Na ulasku u poslednjih deset minuta Egipat je skupo platio jedno isključenje jer su Hrvati postigli dva gola u nizu i odmakli se na plus tri (13:10). Napadački je Hrvatska izgledala dobro, ali odbrana nikako nije pronalazila način da zaustavi izuzetno snažne egipatske bekovske pucače. Šest minuta pre poluvremena ponovo su se vratili Hrvati na tri razlike (15:12). Pre toga  je selektor Hrvatske uzeo minut odmora.

U samoj završnici prvog dela na gol je stao Sandro Meštrić i odmah dao svoj doprinos. Raspoloženi Zvonimir Srna tako je dva i po minuta pre odmora podigao prednost domaćina ponovo na pet golova prednosti (18:13). Ali budući da su Hrvati do kraja poluvremena bili s igračem manje, Egipat je za jedan gol smanjio zaostatak pa se na odmor otišlo s 18:14. Hrvatska je bila na 72 posto realizacije, uz 7 odbrana golmana. Egipat je imao 58 posto i 5 odbrana.

S četiri sjajne reakcije odbrane domaćina, drugi deo Hrvatska je otvorila s četiri lagana gola, tri u kontri, jedan s crte i pobegli na velikih 22:14. Egipatska klupa morala je da zatraži drugu minut odmora. Nije im previše pomoglo jer su Hrvati i s igračem manje uspeli da održe tu razliku.

Ipak, sredinom poluvremena polako je počeo da se oseća umor. Egipćani su napravili niz od 1:4 i stigli na minus pet (25:20). Hrvatski selektor odlučio je stoga da iskoristi svoj drugi minut razgovora s igračima. A odmah zatim da promeni celu napadačku šestorku. I ona je zadržala Hrvatsku na šest razlike na ulasku u poslednjih deset minuta.

Egipatski selektor u tim se trenucima očigledno pomirio s porazom pa je i on napravio mnogo promena u ekipi. Sveže snage ipak nisu mogle da prate hrvatski ritam. Hrvatska je jednan kratak period probala i s igrom sedam na šest. Na kraju zasluženo slavila s 36:29. Najefikasniji u redovima Hrvatske bio je Mario Šoštarić s osam golova iz isto toliko pokušaja. Po pet su dali Ivan Martinović i Marin Jelinić. Među Egipćanima najbolji Seif ElDeraa i Omar Jahia s po pet golova.