Hrvatska bolja od Austrije – Slovenija prejaka za Čile!

0
352

U sjajnoj utakmici hrvatska ženska juniorska reprezentacija pobedila je Austriju 40:26, u 2. kolu grupe G, Svetskog prvenstva koje se održava u Sloveniji. Bila je to verovatno najbolja utakmica ove generacije na velikim takmičenjima. Hrvatska je tako već osigurala drugi krug.

Na briljantan način, rukometašice Hrvatske otvorile su utakmicu protiv Austrije u Zlatorog Areni u Celju. Za nešto više od pet minuta vodile su 5:0. Austrija je prvi gol postigla tek u 7. minutu. Sve je u igri reprezentacije Hrvatske funkcionisalo savršeno. Posebno učinkovita bila je desna strana napada koju su činile Klara Birtić s realizacijom 5 od 6 te sjajna Bruna Zrnić koja je bila još bolja s 8 golova iz 10 pokušaja u prvih 30 minuta.

Nakon prve četvrtine, Hrvatska je imala šest golova viška. U 20. minutu bilo je plus 8, da bi na odmor Hrvatice otišle s pomalo neverovatnih 11 golova razlike (20:9). Realizacija Hrvatske bila je čak 89, a austrijska samo 30 posto u prvom poluvremenu.

Iako je selektorka Adrijana Prosenjak promenila gotovo čitavu postavu u nastavku, nastojeći podjednako da optereti sve igračice, na igri i rezultatu to se nije osetilo. Sve rukometašice koje su dobile priliku sjajno su je iskoristile. Drugo poluvreme Hrvatska je otvorila nizom od 3:1. Nakon deset minuta igre, Hrvatska je već imala 15 razlike. Austrija nikako nije uspevala na pravi način da poveže svoje redove i prati ritam igre Hrvatske. Iako je rezultatski bila nešto ravnopravnija u drugom delu koje je završeno 20:17. Ipak, konačnih 40:26 najbolje oslikava kakva je razlika u kvalitetu bila u toj utakmici . Od 26 svojih golova Austrija je 8 dala iz sedmeraca.

Čak 13 igračica Hrvatske upisalo se u strelce. Najbolja je bila Bruna Zrnić s osam golova koja je igrala samo prvo poluvreme. Šest je dala Klara Birtić, 5 Lara Burić u drugom delu, itd,itd… Kod Austrije izvanredna Kristina Dramac s 12 pogodaka.

Najubedljiviju pobedu ostvarila je reprezentacija Mađarske koja je deklasirala SAD sa 5:46 (2:23). Rukometašice Mađarske su ubedljivom pobedom obezbedile plasman u glavnu rundu i imaće šansu da se bore za četvrtfinale.

Angola je ostala u igri za glavnu fazu, pošto je trijumfovala protiv Češke sa 11 golova razlike, 25:36 (13:16). Šanse za plasman među 16 najboljih reprezentacija na Svetskom prvenstvu u Sloveniji zadržala je i reprezentacija Egipta, koja je posle velike borbe dobila bitku protiv Poljske 25:27 (14:14).

Slovenija je bila ubedljiva protiv Čilea. Pobedile su Slovenke rezultatom 29:13.