Gorica nastavlja evropsku sagu!

0
259

Rukometaši Gorice pobedili su u revanšu 2. kola EHF Evropskog kupa TJ Sokol Nove Veseli 28:26 i plasirali se u sledeći krug takmičenja. Podsećamo, Gorica je s dva gola razlike dobila i prvi meč pre nedelju dana. Tada je bilo 27:25.

Sjajno prvo poluvreme odigrali su rukometaši koje vodi Andrija Nikolić. Nakon izjednačene igre u prvih deset minuta, Goričani su prvu veću razliku napravili na isteku prve četvrtine kad su povezali tri gola za redom i otišli na 5:8. Na ulasku u poslednjih deset minuta prvog dela, već je bilo šest razlike (6:12). Najveća prednost bila je plus sedam, ali nema sumnje da su gosti bili srećni i s konačnih šest golova viška na svojoj strani na poluvremenu (12:18).

Domaćin je bio nešto bolji u drugom delu. U jednom trenutku uspeo je da prepolovi prednost Goričana i doći na minus tri. Ali ne i dalje od toga. Gorica je uspela da napravi novi veliki niz od četiri gola za redom i od 19:22, pobegne na 19:26. Bilo je to u 45. minutu. Kako je do kraja ostalo još dosta vremena, hrvatski rukometaši su odigrali pametno gol za gol i bez većeg stresa priveli utakmicu kraju.

S četiri gola David Flajsar bio je najbolji u redovima Sokola. Tomislav Sladoljev ugradio je u uspeh Goričana 12 odbrana. Najbolji strelac Hrvoje Ceković sa sedam golova. Šest je dao Juro Čakarić.

EHF EVROPSKI KUP: 2. KOLO
TJ SOKOL NOVE VESELI – GORICA 26:28 (25:27)