EURO 2022 – Španija se mučila sa Češkom!

0
234

Rukometaši Španije pobedili su ekipu Češke rezultatom 28:26 (14:11) na startu Evropskog prvenstva u okviru prvog kola grupe E.

Najefikasniji bili su Eduardo Gurbindo i Jakub Hrstka sa po šest pogodaka.

Rukometaši Češke hrabro su ušli u ovaj duel i poveli su sa 4:2. Najviše zahvaljujući golmanu Gonzalu Perezu De Vargasu Španci su uspeli da preokrenu rezultat na 5:4. U ovim momentima ušli smo u prazan hod od četiri minuta bez gola koji je prekinuo Horhe Makeda za 6:4.

Do +4 interesatno Španija je došla golom sjajnog golmana De Vargasa sa celog terena na prazan gol, jer su Česi igrali u tim momentima sa igračem manje i odlučili su da rizikuju, igrajući bez golmana (9:5).

Ovu prednost izabranici Žordija Ribere držali su do samog kraja prvog poluvrmena na koji se otišlo pri rezultatu 14:11.

U drugom delu razbrabio se sjajni Tomaš Mrkva koji je utakmicu završio sa 12 odbrana. Nisu se Česi olako predavali, a u 42. minutu bilo je 18:16, a onda se dogodio peh Češkoj koja je ostala bez dva rukometaša koja su isključena na dva minuta.

Čak i pored toga Česi su uspeli da se održe u utakmici, a Jakub Hrstka sa sedam metara približio ih je na samo jedan gol razlike (21:20).

U finišu utakmice presudilo je iskustvo Španaca, a golom Ferana Solea sve je praktično bilo rešeno u 56. minuti (25:21). Poslednja dva gola za Češku dao je Tomaš Babak i utakmica je završena 28:26.