EP 2024 U20 (M) – Nemačka slavila protiv Srbije!

0
234

Na otvaranju Evropskog prvenstva za igrače do 20 godina, juniorska selekcija Srbije doživela je poraz od Nemačke rezultatom 33:29 (17:13).

Najefikasniji među srpskim juniorima bio je Vukašin Antonijević koji je mrežu Nemaca tresao osam puta, dok je Simo Šijan upisao sedam, a Uroš Mitrović šest golova. Kod Nemaca je šest golova dao Hake dok su po pet golova postigli More i Faust.

Upravo je Antonijević bio proglašen za najboljeg igrača iz tima Srbije, ali ga to nije moglo učiniti zadovoljnim.

• Menjao bih priznanje za pobedu i bodove Srbije. Spremali smo se celo leto za ovu utakmicu, mnogo smo nade polagali u nju. Ne bih komentarisao dodatne faktore koji su uticali na rezultat, ali pokušaćemo da se fokusiramo na ono što nas čeka, a to je Portugal. Daćemo sve od sebe da slavimo!”

Orlići su meč otvorili u sledećem sastavu: Zorić, Milovanović, Antonijević, kapiten Damjanović, Draško, Mitrović i Papović.

Odlično su srpski juniori otvorili meč, čvrstom odbranom najpre su dva puta osujetili napad Nemaca, a potom je Zorić upisao odbranu.

S druge strane, Mitrović i Antonijević namučili su defanzivu rivala te su u dva napada zaradili žuti karton i isključenje, a Orlići su na semaforu imali 2:0 posle pet minuta igre.

Ipak, usledila je serija Nemačke i selektor Teodorović zatražio je tajm-aut u 10. minutu pri rezultatu 6:2.

Ponovo su Mitrović i Antonijević svojim golovima vratili Srbiju u igru, ali je viđena i jedna prava junačka scena. Filip Milovanović dobio je udarac, izašao je iz igre i na kratko izgubio svest pored klupe, a samo nekoliko minuta kasnije ponovo se našao na terenu i postigao pogodak.

Razigrali su se i Šijan i Vujović, vratila se Srbija rezultatski u igru, imali su dva gola zaostatka pet minuta pre kraja.

Nedostajale su odbrane golmana, a Marko Draško koji je zamenio Zorića od 20. minuta upisao je svoju prvu gotovo uz sudijski zvižduk, a na pauzu se otišlo pri vođstvu Nemaca 17:13.

Početak drugog poluvremena doneo je gotovo identićan scenario iz prvog, Nemci su posle 15 minuta igre imali ponovo šest golova prednosti.

Odbrana Marka Draška trgla je Srbiju, a selektor je osetio pravi trenutak i odreagovao tajm-autom. Predah je Orlićima dobro došao, kao i golovi Sime Šijana uz dobru i čvrstu odbranu, koji su doneli novu nadu budući da su ponovo zaostatak smanjili na samo dva gola.

Nemačka nije dozvolila Srbiji da napravi preokret samo nekoliko minuta pre kraja, držali su svoje redove i na kraju izborili trijumf sa 33:29.

Meč je sa tribina pratio i selektor seniorske reprezentacije gospodin Boris Rojević, kao i trener Mirko Skoko, koji su u društvu svojih porodica pružili podršku Orlićima.

Kompletnu statistiku sa utakmice možete preuzeti OVDE.