EHF Liga Evrope (Ž) – ŽORK Jagodina nemoćna protiv MKS Lublina!

0
339

Šampion Srbije ŽORK Jagodina je večeras u svojoj hali “JASSA” dočekao vicešampiona Poljske MKS Lublin te je poražen sa 20:36 (8:15) i tako ostao bez grupne faze EHF Evropske lige jer malo ko veruje da može Jagodina da uradi nešto u Poljskoj.

Jagodinke su se dobro držale do 13. minuta a zatim je počela da pada koncentracija što pametno koristi iskusniji protivnik i odlazi na 4:7. Sukur je smanjila na 5:7 a zatim pogađaju Viečkovska, Masna, Noga, Balzam i Žinkaruk gde gošće odlaze na 5:12. Bilo je već jasno da Jagodina još uvek nije dorasla ovakvom protivniku a na odmor se ide sa 8:15.

U drugom poluvremenu se gol čekao oko 4 minuta a postigla ga je Noga. U 39. minutu je već bilo +10 (11:21) ali publika je bodrila i dalje ŽORK Jagodinu. Markov je često rotirao ali to nije urodilo plodom te gošće slave ubedljivu pobedu sa 20:36.

ŽORK JAGODINA – MKS FUNFLOOR LUBLIN 20:36 (8:15)

Sukur 8, Marsenić 3, Kojić 3, Simatović 2, Fajfrić 2, Adžić 1, Bogunović 1, Simić (5/39 odbrana).

Noga 7, Plominska 4, Viečkovska M. 4, Pastuška 3, Žinkaruk 3, Balzam 3, Kovarova 3, Posavec 2, Pietras 2, Ahruk 2, Viečkovska D. 1, Tomčik 1, Masna 1, Vdovijak (5/15 odbrana), Gavlik (4/12 odbrane).