EHF Liga Evrope (M) – Gorenje Velenje prejako za Pfadi Vintertur!

0
289

Igrača Zorana Jovičića novu evropsku sezonu otvorili su pobedom protiv švajcarskog Vintertura. U uvodnoj utakmici Lige Evrope crno-žuti su pobedili rezultatom 34:26.

Velenjske ose brzo su zaboravile na subotnji meč u Celju i misli su usmerile na prvu evropsku utakmicu. Posle ujednačenih uvodnih minuta, u drugoj četvrtini meča, zahvaljujući raspoloženom Matevžu Skoku na golu Velenjčani su poveli sa +5.

I u drugom poluvremenu rukometaši Gorenja su diktirali tempo, nakon golova Eneja Slatineka Jovičića i Petra Šiška prednost su povećali na sedam golova u 32. minutu meča (21:14). Sedam minuta pre kraja utakmice, posle drugog gola Branka Predovića, Velenjčani su poveli sa najvećom prednošću na utakmici (+9). Disciplinovanom igrom izabranici Zorana Jovičića mirno su priveli utakmicu kraju.

Utakmica 1. kola Lige Evrope između Gorenja Velenja i Pfadi Vintertura završena je rezultatom 34:26.

RK GORENJE VELENJE : PFADI WINTERTHUR 34:26 (19:14)

Skok (13 odbrana), Verboten, Taletović, Haseljić 5, Pipp 3, Pajt, Velić 3, Maričić 3, Drobež 2, Sokolič 7, Šiško 4, Jovičić 4, Mlivić 1, Predović 2, Hriberšek.

PFADI WINTERTHUR: Wipf, Ahmetašević, Mierzwa 1, Tynowski 4, Dragašević 4, Rellstab 2, Jud 1, Moreira 1, Bühlmann, Morros, Dörflinger, Hadj 2, Ruh 1, Leopold 8, Lioi 2, Rinderknecht.