EHF Evropski kup (Ž) – Bjelovar nadoknadio zaostatak protiv Šale i prošao u narednu fazu!

0
245

Rukometašice Bjelovara pobedile su Slovan Duslo Šalu 30:22 u revanšu 3. kola EHF Evropskog kupa i tako nadoknadile minus tri iz prvog meča te se plasirale među 16 najboljih sastava tog takmičenja.

Nakon početne nervoze i nešto mirnijeg početka gošći, Bjelovar brzo sređuje svoje redove i igru te uskoro preuzima kontrolu nad utakmicom i rezultatom. U prvih 12 minuta imale su prednost od dva gola koja nije bila dovoljna da bi prošle dalje. Onda stiže jedna lepa serija od tri gola u nizu i beg na velikih plus pet (11:6). Do kraja prvoga dela prednost Bjelovarki porasla je na sedam golova, a to znači da su super zadovoljne otišle u svlačionicu. Gošće su im u prvom delu dale samo devet golova (16:9).

U drugom delu bilo je puno više borbe. No, prednost Bjelovara nijednog trenutka nije bila ozbiljnije ugrožena. Sredinom poluvremena ona je iznosila deset golova (24:14). Žestoki ritam domaćina morao je u jednom trenutku da dođe na naplatu. Pa su gošće strpljivom igrom prepolovile razliku deset minuta pre kraja (25:20) i probudile nadu da bi možda mogle po preokreta. No, domaće rukometašice im to nisu dopustile. U poslednjih pet minuta ostavile su ih bez postignutog gola, a postigle su tri i postavile konačnih 30:22, što je više nego dovoljno da nadoknade zaostatak iz prvog meča koji je iznosio tri gola (27:30).

ŽRK BJELOVAR – HK SLOVAN DUSLO ŠALA 30:22 (16:9)

Jelenović 7, Turk 5, Gašparović 5, Gavrić 4, Oremović 4, Mrđen 3, Vukojević 2, Pokopac (11/33 odbrana).

Takačova 6, Ščipova 6, Vargova 5, Počikova 3, Pastorekova 1, Palova 1, Kusjova (7/21 odbrana), Furgalakova (4/20 odbrane).