EHF Evropski kup (M) – Partizan ispao, Dinamo prošao dalje!

0
416

Srpski klubovi su odigrali revanš mečeve druge runde EHF Evrokupa.

Rukometaši Partizana nisu uspeli da se plasiraju u treću rundu. Crno-beli su na Banjici pretrpeli poraz od Hafnarfjordura rezultatom 23:30 (10:12), nakon što su prethodno remizirali na Islandu – 34:34. Uvodnih deset minuta proteklo je u čvrstoj odbrani oba tima. Olafson je posle 40 sekundi igre dobio isključenje i već se tada moglo naslutiti kakvu ćemo utakmicu gledati. Golman Jelić je bio raspoložen među stativama, pa su domaći došli do prednosti od dva pogotka (5:3, 7:5). Mali broj golova viđen je u prvom poluvremenu, a gosti su do vođstva stigli u 26. minutu, nakon što se razbranio i Andreson. Hafnarfjordur je preokrenuo rezultat (8:6, 8:9) i na pauzu otišao sa plus dva na semaforu – 10:12. Crno-beli su izjednačili na startu druge deonice (12:12), ali je Islanđanima trebalo tek nekoliko minuta da se ponovo rezultatski odlepe. Andreson je nastavio u istom ritmu i zaustavio gotovo svaki pokušaj Partizana da meč opet odvede u neizvesnost. Dodatni problem za beogradski sastav predstavljao je direktan crveni karton, koji je u 42. minutu, pri rezultatu 16:18, dobio kapiten Šotić zbog neopreznog starta nad Hardarsonom. Hafnarfjordur je umeo to da iskoristi i uveća prednost na 16:21. Previše grešaka napravili su crno-beli u napadu, pogotovo u završnici revanša druge runde Evrokupa, a ekipa kao što je Hafnarfjordur to ne prašta.

RK PARTIZAN – FH HAFNARFJORDUR 23:30 (10:12)

Kojadinović 8, Peštić 1, Mićić 2, Šotić 5, Praštalo 3, Lazić 2, Markatatos 1, Jović 1, Jelić (14/41 odbrana).

Andrason 4, Olafson 6, Adalštajnson 3, Fridrikson 5, Asgeirson 4, Birgison 5, Birgison A. 1, Arnarson 1, Andreson (15/38 odbrana).

Igrači Dinama priredili su iznenađenje protiv Volendama u Holandiji i plasirali se u narednu fazu pobedom 36:41 (13:17).  Iako su prošlog vikenda poraženi u hali ,,Strelište” (30:33), Pančevci su revanš odigrali vrlo naročito u drugom poluvremenu, kada su potpuno slomili otpor domaćina i na kraju slavili.

HV KRAS/VOLENDAM – HC DINAMO PANČEVO 36:41 (13:17)

Šnajder 8, Jeri 8, Nagtegal 6, Koijman 4, Bajens 4, Roefs 3, Klompe 2, Šol 1, Mek Kleland (5/37 odbrana).

Ilić 11, Čabrilo 6, Perović 5, Ostojić 4, Novaković 4, Kostadinović 3, Bogdanović 2, Jezdimirović 2, Dornjei 1, Grozdanić 1, Ćirović (7/30 odbrana), Marjanović (2/12 odbrane).