EHF Evropski Kup (M) – Leotar porazio Tenaks Dobele!

0
159

Rukometaši Leotara savladali su u punoj dvorani u Trebinju ekipu Dobeleks Tenaks iz Letonije sa 24:22.

Zahvaljujući sjajnom rezultatu prošle sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine Trebinjci su izborili istorijski plasman u Evropu, tačnije EHF Evropski kup.

Imali su tu čast da prvi evropski meč odigraju kod kuće i upisali su pobedu. Trebinjci su sjajno otvorili meč i poveli su sa 9:4, a na poluvremenu su imali vođstvo od 14:9.

Početkom drugog poluvremena Letonci su uspeli da se približe i onda izjednače na 16:16, a kratko su i poveli sa 18:17. Tada je usledila serija Leotara od 4:0 (21:18), a gosti su pred sami kraj prišli na 23:22. Ipak Leotar je uspeo da postigne još jedan gol i slavi sa 24:22.

Najefikasniji na meču bio je Vladimir Stanković sa 12 golova, na drugoj strani Maris Veršakovs je imao sedam golova.

RK LEOTAR – ZRHK TENAX Dobele 24:22 (14:9)

Stanković 12, Milojević 5, Ratković 2, Parežanin 2, Dimitrijević 2, Uljarević 1, Knežević (8/23 odbrana).

Veršakovs 7, Arajs 5, Usans 2, Suleiko 2, Kreicbergs 2, Politers 2, Plume 1, Krumins 1, Kugis (11/32 odbrana), Putra (1/3 odbrana).