EHF Evropski kup (M) – Krka savladala belgijski Vise!

0
340

Rukometaši slovenačke Krke su na teškom gostovanju u belgijskom Viseu slavili veliku pobedu 27:31 (11:11) i tako će nešto rasterećenije sačekati revanš u Novom Mestu.

Tokom celog prvog poluvremena su obe ekipe bile u egalu a prvi put na +2 ide Krka u 23. minutu. Brzo su se Belgijanci vratili u utakmicu a zatim poveli (11:10) da bi se na odmor otišlo sa 11:11.

U drugom poluvremenu je Krka zaigrala nešto angažovanije a u 40. minutu ostaje bez Matka koji je dobio crveni karton. U 48. minutu Nikolić je pogodio za +3 a zatim u 54. minutu Rašo pogađa za +4. Do kraja se igralo u tom ritmu a prednost gostiju se nije promenila. Na kraju 27:31.

HC VISE BM – MRK KRKA 27:31 (11:11)

Belo 6, EnGema-Mantion 4, Vankosen 4, Bojon 4, Burže 3, Deviš 2, Ranc 2, Desteše 2, Plesers (10/33 odbrana), Delate (2/10 odbrane).

Nikolić 5, Rašo 4, Vukić 4, Avsec 3, Kukman 3, Bradeško 2, Majstorović 2, Rašo 2, Stanojević 1, Lavrič 1, Horvat 1, Rauh (14/41 odbrana).