EHF evropski kup (M) – Krka ispala od Olimpijakosa!

0
173

Rukometaši Krke, koji su zbog bolesti i povreda bili desetkovani, završili su nastup u Evropskom kupu u dvorani Marof u Novom Mestu. U revanš utakmici četvrtfinala izgubili su od grčkog Olimpijakosa sa 19:25 (10:10) na svom terenu pred brojnim domaćim ljubiteljima rukometa. Grci su bili bolji već u prvoj utakmici sa 31:26.

Pre plasmana u četvrtfinale, Krka je krenula u drugi krug ovog takmičenja i tada se pouzdano obračunala sa estonskim Viljandijem, u trećem kolu eliminisala je belgijski Vise, au osmini finala Slobodu iz Tuzle. Olimpijakos je savladao redom italijanski Sasari, hrvatski Trogir i italijanski Briksen.

U četvrtfinalu klub iz Pireja bio je velika prepreka za igrače trenera Mirka Skoka. U gostima su već “nagomilali” minus od pet golova, ali su unapred najavili da se neće predati. U prvom delu revanša bili su izjednačeni. Smanjili su početni zaostatak od 2:6 na 5:6 i potom do sredine meča bili u egalu. Marko Nikolić je u 35. minutu pogodio za vođstvo od 8:7, a Gašper Horvat pred kraj prvog poluvremena za 10:9. Poslednji put kada je Krka povela 12:11 na početku drugog poluvremena, usledila je serija gostiju koji su brzo postigli tri gola (17:14). Približno ovu razliku su održavali i do kraja utakmice, tako da Krka nije imala pravih šansi da pobedi niti da preokrene rezultat, a Grci su na kraju samo potvrdili pobedu najvećim vođstvom na meču za 25:19.

Dvorana Marof, gledalaca 400, sudije: Jović, Arnautović (oba BiH).

MRK Krka: Rauh, Bradeško, Avsec, Majstorović 5 (3), Muhič 5, L. Rašo, Vukić 1, Stanojević 1, D. Rašo 1, Nikolić 4, Brajer, Lavrič, Matko 1, Blaževič, Horvat 1.

Olimpijakos: Kotanidis, Ciras 1, Karampurniotis 1, Papavasilis 3, Vida 4, Cimpulas 2, Papantonopulos, Kandilas, Slišković 3, Cigaridas 1, Pasias 1, Montoro Kabeljo, Slavuljica, Kavčič 3, Mihalidis 1, Savaš 5.

Sedmerci: Krka 4 (3), Olimpijakos 1 (1).

Isključenja: Krka 10, Olimpijakos 8 minuta.