EHF EURO 2024 (M) – Vuko Borozan promašio za bod protiv Islanda!

0
272

Reprezentacija Islanda je u posljednjim trenucima meča uspela da slavi minimalan trijumf nad Crnom Gorom rezultatom 31:30. Utakmica Grupe C donela je dosta uzbuđenja za publiku, a Islanđani su se na kraju pokazali kao bolja reprezentacija i ostvarili su prvu pobedu na Evropskom prvenstvu.

Island je i posle prvog poluvremena vodio sa dva gola razlike (17:15), a u drugom su Crnogorci prikazali mnogo bolju igru, ali nedovoljno za preokret i velika dva boda. Presudan je bio poslednji napad, kada su Islanđani pogodili preko Kristijansona, a potom Borozan nije pogodio za Crnu Goru i propustio šansu za remi i bod iz ovog meča.

CRNA GORA – ISLAND 30:31 (15:17)

Minhen – „Olimpijahale”. Gledalaca: 12.128. Sudije: Mažeika, Gatelis (Litvanija). Sedmerci: Crna Gora 1 (1), Island 3 (3). Isključenja: Crna Gora 12, Island 8 minuta.

Crna Gora: Matović, SIMIĆ (12 odbrana), Bakić, M. VUJOVIĆ 2 (1), Čavor 2, LAZOVIĆ 1, Čepić 3, B. VUJOVIĆ 3, M. RADOVIĆ 3, KALUĐEROVIĆ 4, Božović, Vujačić, L. Radović 3, Anđelić, BOROZAN 5, Grbović 4.

Island: Gustavson (sedam odbrana), HALGRIMSON (sedam odbrana), RIKHARDSON 1, Smarason 1, PALMARSON 3, V. Kristjanson 1, ELISON 3, Jonson 2, G. Kristjanson 3, Gislason, MAGNUSON 7 (3), Valensija 1, VIDARSON 6, ARNARSON, Gudjonson 3.