EHF EURO 2024 (M) – Slovenija prejaka za Holandiju!

0
142

Slovenija je u okviru trećeg meča glavne faze Evropskog prvenstva savladala Holandiju sa 37:34.

Odlično je Slovenija odigrala tokom prvog poluvremena te su na odmor otišli sa komfornom prednošću od 19:13 protiv Holandije.

Ali, s obzirom da je Slovenija tokom drugog dela utakmice ušla u jedan niz bez postignutog gola, tri minuta pred kraj su Holanđani prišli na tri pogotka razlike te je rezultat glasio 33:30.

Slovenija je u poslednjim trenucima uspela da stabilizuje svoju igru te poboljša efikasnost pred golom zbog čega su ostvarili svoju prvu pobedu u glavnoj fazi Evropskog prvenstva sa konačnim rezultatom od 37:34.

SLOVENIJA – HOLANDIJA 37:34 (19:13)

Ferlin, Lesjak, Marguč 6 (1), Dolenec 1, Cehte 6, Slatinek Jovičić 2, Kodrin 4, Zarabec 4, Horžen 6, Bombač, Mačkovšek 3, Šiško, Novak, Vlah 5, Drobež, Suholežnik.

Ravensbergen, A. Versteijnen, Stavast 1, ten Velde 2 (1), Schoenaker, Sluijters, Schagen 1, Kooij 3, Geenen 4, N. Versteijnen 15 (2), Kleijkers, Steins 6, Smits, Smit, Claessens, Baijens 2.