EHF EURO 2024 (M) – Skandinavski derbi pripao Danskoj!

0
204

Danska je pobedila Švedsku rezultatom 28:27 i došla na korak od plasmana u polufinale Evropskog prvenstva.

Veoma uzbudljiv meč ponudile su dve skandinavske reprezentacije u derbiju na Evropskom prvenstvu, a pobeda je na kraju otišla na stranu Danske.

Danska je krajem poluvremena došla do tri razlike, a na odmoru je rezultat bio 17:15 za Dance.

Držali su Danci malu prednost u čitavom meču, a u 53. minutu imali su ponovo +3 (27:24). Ipak, Šveđani se nisu predali do kraja i stigli su do neizvesne završnice.

Pet sekundi pre kraja Danska je postigla gol za 29:27, međutim nakon pregledavanja snimka poništen je gol jer su Danci imali dodavanje više u pasivnom napadu. Dalo je to šansu Šveđanima za bod, pogodio je Bergendal, ali je prestupio i Danska je stigla do pobede.

Danska je ovom pobedom stigla na korak do polufinala Evropskog prvenstva, dok će Šveđani u narednom meču protiv Portugala morati doći do pobede kako bi se našli u završnici.

DANSKA – ŠVEDSKA 28:27 (17:15)

Mathias Gidsel 10, Mikkel Hansen 5, Hans Lindberg 4, Magnus Saugstrup 3, Emil Jakobsen 2, Simon Pytlick 2, Niclas Kirkeløkke, Rasmus Lauge.

Hampus Wanne 9, Albin Lagergren 6, Jonathan Carlsbogård 4, Jim Gottfridsson 2, Daniel Pettersson 2, Felix Claar 2, Max Darj, Lucas Pellas.

KRETANJE REZULTATA:

5 min: 3–4, 10 min: 7–6, 15 min: 9–8, 20 min: 13–12, 25 min: 14–12, 30 min: 17–15, 35 min: 20–17, 40 min: 21–20, 45 min: 24–22, 50 min: 25–23, 55 min: 28–25, 60 min: 28–27.