EHF EURO 2024 (M) – Norveška porazila Holandiju!

0
123

Reprezentacija Norveške stigla je do prve pobede u grupi B glavne faze Evropskog prvenstva, pošto je slavila sa 35:32 nad reprezentacijom Holandije.

„Lale” nisu bile nimalo naivan protivnik i imale su vođstvo posle prvog poluvremena (18:16), ali je Norveška u drugom poluvremenu igrala mnogo angažovanije i uspela da ostvari važnu pobedu u glavnoj fazi.

Prednost Holandije se „istopila” negde oko 40. minuta, a onda su Norvežani konstantno vodili od 2-3 gola. U poslednjih deset minuta do izražaja je došao kvalitet osmostrukog šampiona Evrope, da bi na kraju Norveška uspela da trijumfuje konačnim rezultatom 35:32.

NORVEŠKA – HOLANDIJA 35:32 (16:18)

Sagosen 6, Øverby 6, Gullerud 6, Blonz 6, Bjørnsen 5, Tønnesen 3, Grøndahl 1, O’Sullivan 1, Sæverås (10/31 odbrana), Bergerud (1/12 odbrana).

ten Velde 8, Schagen 5, Kooij 5, Versteijnen 5, Baijens 5, Steins 3, Claessens 1, Ravensbergen (11/45 odbrana).