EHF EURO 2024 (M) – Mađarska porazila Srbiju!

0
301

Reprezentacija Srbije je posle nerešenog ishoda protiv Islanda odigrala nešto lošiju utakmicu i zasluženo je poražena od ovoga puta bolje reprezentacije Mađarske sa 27:28 (13:14).

Što se tiče samog toka utakmice Vorkapić je otvorio sa 1:0 a zatim je korpulentni Šipoš izjednačio na 1:1. Bila je Srbija u egalu do 11. minuta kada Ilić pogađa za 7:5 a zatim Lekai izjednačava ubrzo na 7:7. Mađari su stegli u odbrani a Srbija nije imala leka. U 28. minutu Mađari idu na 11:14 da bi se na odmor otišlo sa 13:14.

Baš kao i u prvom poluvremenu, nastavilo se i u drugom. Mađari u 46. minutu ponovo ode sa +3 a zatim prvi put na utakmici imaju +4 (18:22). Srbija nije imala leka za raznovrsnu igru severnih komšija koji u jednom trenutku odlaze i na +5 (20:25). Bilo je jasno da Srbiji treba samo čudo da dođe do boda ili eventualno dva, ali do toga nije došlo. Na kraju pobeda Mađarske 27:28.

SRBIJA – MAĐARSKA 27:28 (13:14)

Ilić N. 5, Ilić V. 1, Vorkapić 5, Borzaš 4, Orbović 2, Kukić 2, Đorđić 2, Pešmalbek 2, Milosavljević 1, Vejin 1, Marsenić 2, Cupara (6/20 odbrana), Milosavljev (4/18 odbrane).

Banhidi 10, Mate 5, Lekai 3, Šipoš 2, Sita 2, Rošta 2, Boka 1, Krakovski 1, Ančin 1, Bodo 1, Palasič (6/23 odbrana), Bartuč (3/5 odbrane).