EHF EURO 2024 (M) – Kung – fu Palička vodio Šveđane do bronze!

0
212

Muška seniorska reprezentacija Nemačke nije uspela da savlada Švedsku i tako je završila kao 4. reprezentacija na ovom prvenstvu koje je održano baš u Nemačkoj. Švedska je bila zaista bolja i na kraju je slavila veliku pobedu 34:31 (18:12).

Četa Glena Solberga je imala jedan dan da se konsoliduju od onog šuta Eloima Prandija i može se reći da su u tome uspeli. Utakmica je počela u jako nervoznom ritmu gde su se nizali promašaju na obe strane. Kod Šveđana je promašio Karlson da bi na drugoj strani Kester, Gola i Štajner bili bezuspešni. Tek u 3. minutu je probio led Karlsbogard a zatim je uzvratio Kastening (1:1). U tom ritmu se igralo do 6. minuta kada pogađa Pelas za 4:2. Šveđani su od 15. minuta zaigrali mnogo bolje i energija je bila na vrhuncu. Bilo je 10:6 a zatim i 14:7 gde se poraz smešio četi Alferda Gislasona. U nastavku su domaćini zaigrali nešto bolje i na odmor idu sa zaostatkom od 5 golova (18:12).

U drugom poluvremenu kao da je istrčala neka druga reprezentacija Nemačke na teren. Oko 19.800 gledalaca davalo je neizmernu podršku i „Panceri“ se polako vraćaju u željeni ritam. Poslednjih 10ak minuta je bilo vrlo zanimljivo. Prišli su domaći preko Uščinsa na 30:29 a potom Vane preuzima odgovornost i ponovo Šveđani idu na +2 (31:29). Uščins je silno želeo da povede svoju selekciju do iznenađenja ali to nije uspeo jer je njegov udarac koji je u tom trenutku bio vrlo bitan ukrotio iskusni Palička i srušio sve nade za bilo kakav povratak u meč. Nemci su nastavili da greše a Lagergren je postavio konačan rezultat 34:31.

ŠVEDSKA – NEMAČKA 34:31 (18:12)

Karlsbogard 3, Darj 1, Karlson 7, Vane 3, Klar 8, Pelas 1, Lagergren 3, Gotfridson 3, Bergendal 2, Sandel 2, Nilson 1, Palička (19/43 odbrana), Tulin (1/6 odbrana).

Gola 4, Knor 3, Kester 3, Veber 2, Uščins 8, Hefner 1, Mertens 4, Štajnert 2, Kastening 2, Kolbaher 2, Volf (9/37 odbrana), Špet (1/6 odbrana).