EHF EURO 2024 (M) – Island uništio Austriji šanse za polufinale!

0
255

Island je u poslednjem kolu grupe glavne faze Evropskog prvenstva savladao Austriju sa 26:24.

Furiozno je krenula reprezentacija Islanda u prvom poluvremenu te su na kraju istog ostvarili prednost nad Austrijom od čak +6, odnosno rezultat na semaforu je glasio 14:8.

Ipak, totalna kataklizma se dešava za Islanda koji je prvih deset minuta drugog dela igrao apsolutno katastrofalno zbog čega je Austrija istopila njihovu prednost, a meč je ušao u neizvesnu završnicu. Igralo se gol za gol, dok u 58. minutu Austrijanci sa igračem više poklanjaju loptu Islanđanima zbog čega su oni otišli na velikih plus dva. Zbog toga je Island slavio sa konačnim rezultatom od 26:24 te su time uništili šanse Austrije da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva.

AUSTRIJA – ISLAND 24:26 (8:14)

Vagner 7, Veber 5, Bilik 4, Živković 3, Huteček 2, Mar 1, Frimel 1, Herburger 1, Mesl (20/45 odbrana).

Gudjonson 8, Palmarson 7, Kristjanson 3, Trastarson 3, Smarason 2, Vidarson 2, Magnuson 1, Halgrimson (12/28 odbrana), Gustavson (2/9 odbrane).