EHF EURO 2024 (M) – Holandija porazila Gruziju, Portugal prejak za Grčku!

0
137

Drugog dana prvenstva odigrane su takođe zanimljive utakmice gde su koplja ukrstile selekcije Holandije i Gruzije te Portugala i Grčke.

Ekipa Štafana Olsona je opravdala ulogu favorita i slavila je protiv Gruzije sa 34:29 (17:12). Od samog starta su „Lale“ krenule da rešetaju debitanta na prvenstvu i posle 7 minuta na semaforu stoji 4:0. Činilo se da će Gruzijci pojačati tempo ali ništa od toga. Holandija nastavlja da rešeta gol nominalnih gostiju i u 24. minutu je 15:9. Do poluvremena je Gruzija malo pojačala ritam i stigla na -5 (17:12). U drugom poluvremenu je trebalo desetak minuta Holandiji da pojača tempo i ode na +10 što se ispostavilo kao nedostižna prednost. Na kraju su Gruzijci koliko-toliko smanjili zaostatak i izgubili sa 34:29.

HOLANDIJA – GRUZIJA 34:29 (17:12)

Ten Velde 6, Bajens 6, Ferstejnen 5, Šagen 4, Beganem 3, Stavast 2, Genen 2, Smit 2, Hutepen 2, Kuj 1, Ravensbergen (8/26 odbrana).

Tskovrebadze 9, Arsenašvili 7, Orjonikidze 6, Rustamov 3, Lapiašvili 1, Kbilašvili 1, Dikamdžija 1, Tsintsadze (3/27 odbrane), Nikabadze (1/9 odbrana).

Takođe smo u Minhenu pratili zanimljivu utakmicu gde je favorizovani Portugal odigrao vrlo dobru utakmicu protiv Grčke i slavio pobedu sa 31:24 (18:14). Što se tiče samog rezultata, Grci su se držali oko 15ak minuta a potom je Portugal počeo da rešeta mrežu Bukovinasa i na odmor nosi solidnu prednost (18:14). U drugom poluvremenu je Portugal dozvolio Grcima da priđu u jednom trenutku na -1 a zatim ponovo sledi fantastičan nalet gde na semaforu stoji u jednom trenutku 28:20 i tu je bilo rešeno pitanje pobednika. Na kraju 31:24.

PORTUGAL – GRČKA 31:24 (18:14)

Kosta 6, Kavalkanti 4, Silva 4, Duarte 3, Martinš 3, Fernandes 3, Frade 3, Portela 2, Rebelo Vilja Nova Nazare 2, Salvador 1, Kapdevil (8/18 odbrana), Rema Markes (6/20 odbrana).

Malios 5, Savaš 5, Kederis 5, Toskas 4, Liapis 3, Papadioniziu 1, Arampatzis 1, Bukovinas (12/41 odbrana).