EHF EURO 2024 (M) – Farska Ostrva igrala nerešeno sa Norveškom, Danska i Švedska dominantne!

0
139

Farska Ostrva su debitant na Evropskom prvenstvu, ali je ova mala zemlja ponovo impresionirala učinkom. Farani su u prvom kolu tesno izgubili od Slovenije, a sada su na samom kraju osvojili prvi bod u duelu protiv Norveške (26:26). Zanimljivo je da je mala ostrvska država parirala čitavu utakmicu rukometnoj elektrani iz Skandinavije. Farani su bili u koraku sa rivalom više od 50 minuta. Samo jednom je Norveška uspela da ode na više od +2. Posle prvog dela bilo je 12:13 za Norvežane, a prvo značajno vođstvo u drugom delu za favorita je došlo pet minuta pre kraja kada je sa 23:23 Norveška otišla na 23:26. Međutim, Farani su se spektakularno vratili, postigavši tri gola zaredom za 26:26. Gol za nerešeno i veliki bod postigao je Skipagotu tri sekunde pre kraja.

FARSKA OSTRVA – NORVEŠKA 26:26 (12:13)

Mortensen 1, Mikjalson 1, Hansen 3, Johansen 1, Av Teigum 4, Poulsen 3, A Skipagotu E. 5, Mitun 3, Rasmusen 5, Sačvel (7/21 odbrana), Jakobsen (4/13 odbrane).

Sagosen 2, Bjornsen 1, Gulerud 3, Johanesen 6, Rajnkind 3, Blonc 8, Red 3, Bergerud (14/39 odbrana).

Švedska je odigrala dominantno i opravdala ulogu favorita protiv Gruzije (42:26). Već posle prvog poluvremena, kada je Gruzijcima dozvoljeno da postignu samo devet golova, bilo je jasno da ovu ekipu, koja je autsajder na Euru 2024, čeka katastrofa.

GRUZIJA – ŠVEDSKA 26:42 (9:23)

Rustamov 1, Kbilašvili 2, Tskovrebadze 5, Orjonikidze 3, Gogoladze 1, Arsenašvili 6, Gogava 1, Gavašelišvili 2, Dikamindžija 5, Tsintsadze (10/43 odbrana).

Karslbogard 1, Darj 3, Peterson 5, Karlson 7, Vane 3, Klaar 5, Pelas 4, Lagergren 4, Gotfridson 3, Sandel 3, Nilson 2, Valinius 2, Meler (7/24 odbrana), Tulin (6/15 odbrana).

Danska je bila ubedljiva protiv Grčke (40:28). Skandinavci, koji su prvi favoriti za zlatnu medalju, vodili su od prve do poslednje sekunde meča i nije bilo neizvesnosti.

GRČKA – DANSKA 28:40 (13:20)

Papagiotu 1, Boskos 4, Liapis 3, Malios 2, Mihalidis 2, Pasias 1, Toskas 3, Papavasilis 2, Papadioniziu 3, Arampatzis 1, Savaš 2, Kederis 4, Bukovinas (7/39 odbrana).

Kirkeloke 1, Landin 1, Jakobsen 2, Lauge Šmid 1, Jensen 1, Gidsel 4, Jergensen 4, Damgard 10, Mensing 5, Pitlik 4, Madsen 7, Landin (11/26 odbrana), Nilsen (8/21 odbrana).