Dubrava bolja od Gorice!

0
145

U prvoj utakmici 12. kola Paket24 Premijer lige – Lige A, odigranoj unapred, Dubrava je pobedila Goricu u gostima 22:25 i tako joj uzvratila za poraz u prvom delu sezone. Gorica je već četiri kola bez pobede. Ta utakmica inače, odigrana je ranije jer Velikogoričane u subotu čeka evropski nastup protiv Povaške Bistrice.

Odlično je domaćin otvorio utakmicu. U 8. minutu imala je naime, Gorica vođstvo 4:1. Ali, Dubrava hvata zalet sredinom prvog dela i uspeva da smanji tu prednost na samo jedan gol. Kada je prvi put povezala tri gola zaredom, došla je i do prednosti od jednog  gola (7:8). Imali su gosti i dva razlike, ali nisu izdržali do kraja prvog dela koje je završeno s 11:11.

Gorica je posustala početkom drugog dela. Dubrava je u 16 minuta nastavka napravila niz od pomalo neverovatnih 3:9, otišla ne 14:20 i praktično osigurala pobedu. Naravno da se domaćin nije predao. Strpljivo i uporno su smanjivali svoj zaostatak. Tri minuta pre kraja došli su na minus tri i tu stali. Dubrava je rutinski odradila kraj i ostvarila vrednu pobedu.

S 14 odbrana Dominik Marković bio je jedan od najvažnijih igrača Dubrave. Po šest golova dali su Maksimilijan Molc i Ivan Čulo. Kod domaćina prvo ime Kajo Cikatić s pet golova.