Dubočica 54 II namučila ARIF Knjaz 1957 – Mladost i Rtanj podelili bodove!

0
682

Rukometaši Knjaževca savladali su drugu ekipu Dubočice u Leskovcu rezultatom 41:42 (24:25) u utakmici 15. kola Grupe B Prve lige „Istok“. Knjaževčani su na taj način stigli do izuzetno bitne pobede za plasman u baraž za Super B ligu. Utakmica bez pravih odbrana, mladi sastav Leskovčana pokazao je zavidan napadački repertoar, kojim je do kraja ostao u igri protiv očigledno kvalitetnijeg suparnika. Najefikasniji u redovima gostiju bio je Petar Cako sa 10 pogodaka, po 9 su postigli kapiten Milan Urošević i Tašković, Nikola Pavlović je dodao 6, Jovanović 4, a Tasić i Đurđanović po dva gola za 11 prvenstveni trijumf. Najbolji kod domaće ekipe bio je Dušan Denić sa 13 pogodaka. (izvor: glas sporta)

Rtanj je u Boljevcu dočekao mladu ekipu Mladosti iz Vranja i neočekivano remizirao rezultatom 31:31 (12:15). Igrači Davora Taskovića su u Boljevac stigli orni da uzmu dva boda ali ipak na kraju je iskustvo Boljevčana presudilo te su morali da budu zadovoljni sa jednim. Što se tiče toka utakmice, gosti su od samog početka krenuli vrlo ofanzivno i u 7. minutu već imali 3:6. Nije to ništa moralo da znači jer domaćin u svojoj ekipi ima par iskusnih igrača koji imaju dugogodišnji staž u ovom takmičenju. Igračima Nebojše Tasića jednostavno ništa nije išlo za rukom u prvom poluvremenu. Uspeli su da priđu na -2 u par navrata ali su se gosti uvek udaljavali te na odmor idu sa 12:15. Do 50. minuta su mladi Vranjanci držali sve pod kontrolom a zatim je koncentracija  počela da pada. Rtanj je izjednačio prvi put na 23:23 a zatim gledamo gol za gol do samog kraja. U poslednjem minutu Rtanj je uspeo da postigle 31. gol preko Mitrovića a bod su gosti izborili preko kapitena Marjanovića te je semafor pokazao 31:31. Kod domaćina je Dušan Mitrović postigao 10 golova a goste je do boda vukao već pomenuti Marko Marjanović sa 9 golova. On je bio proglašen za igrača utakmice.