Druga liga Vojvodine (26. kolo) – Metalac slavi plasman u Prvu ligu – Senta izborila opstanak!

1
744

Rukometaši Graničara i Sente su odigrali poslednju utakmicu u Drugoj ligi. Od naredne godine Graničar će se preseliti u rang niže. Senta je u Gakovo stigla kako bi se borila za opstanak i u tome je uspela. Bilo je 24:30 (11:14). Što se tiče toka utakmice, do 19. minuta smo gledali egal a potom gosti pojačavaju ritam i na odmor idu sa 11:14. U drugom poluvremenu ponovo Graničar preti. Ipak, to je bilo kratkog daha. Senta pojačava ritam i na kraju slavi pobedu rezultatom 24:30. Kod domaćina je Stefan Jović bio najefikasniji sa 7 golova dok je goste do pobede vodio Marko Dražić sa 14 golova i time je proglašen za igrača utakmice.

Metalac je u Futogu slavio titulu i plasman u viši rang. Pred oko 300 gledalaca su igrači Đura Tojagića porazili Rumu rezultatom 34:17 (17:7). Gosti su znali da dolaze u Futog kod vrlo motivisane ekipe koja želi pobedom da se oprosti od Druge lige. Od samog početka su Futožani namentuli svoj ritam i u 20. minutu je bilo 10:3. Iako je već bilo kristalno jasno kako će se nastaviti, publika nije mirovala te je davala dodatni vetar u leđa domaćinu. Na poluvremenu je bilo 17:7. U drugom poluvremenu je Metalac nastavio da rešeta gol gostiju. Iako su pokušavali Rumljani da zaustave nalete Metalca, ipak nisu uspeli i na kraju je semafor pokazao 34:17. Kod gostiju je 5 golova postigao Dejan Vujanić dok je domaći sastav do pobede vodio Marko Mandić sa 8 golova i time je proglašen za igrača utakmice.