Druga liga Vojvodine (25. kolo) – Dalmatinac porazio Zrenjanin – ŽSK 1955 prosuo bodove u Rumi!

0
715

Nakon što smo saznali putnike u Prvu ligu Vojvodine sada ćemo napisati retrospektivu utakmica i o ekipama koje nisu imale toliko prostora zbog dešavanja na vrhu.

Rukometaši Dalmatinca su u Riđici dočekali ekipu Zrenjanina. Igrači Dragana Škopelje su opravdali ulogu favorita i slavili ubedljivu pobedu rezultatom 37:28 (19:12). Zrenjanin je definitivno izborio opstanak u ligi sa 17 bodova dok Dalmatinac drži 5. mesto sa 20. Od samog početka je Dalmatinac igrao vrlo ofanzivno. Čekali su pravi trenutak kako bi napali a to se dešava u 22. minutu (13:10). Nisu posustali te su čekali narednu seriju golova. U 27. minutu je 15:12 a zatim se na odmor ide sa 19:12. Oko 60 gledalaca je već pretpostavilo kako će se utakmica završiti. Domaćin je samo nastavio da povećava prednost i u 46. minutu je već bilo 27:18. Pokušao je Milan Todorov rotacijom da poremeti domaćina ali u tome nije uspeo te je konačan rezultat bio 37:28. Kod gostiju je Luka Stojanović postigao 10 golova dok je domaći sastav do pobede vodio kapiten Filip Graovac sa 12 golova i time je proglašen za igrača utakmice.

Ruma i ŽSK 1955 su odavno izborili opstanak ali su u 25. kolu odigrali vrlo zanimljivu utakmicu. Igrači Zorana Karalića su posle preokreta slavili protiv ekipe iz Žablja rezultatom 30:29 (12:18). Pred oko 100 gledalaca u gradskoj hali su rukometaši Rume sigurno odigrali najlošije poluvreme u ovoj sezoni. Gosti su već u 12. minutu poveli sa 3:8. Činilo se da će se domaćin posle ovog šoka vratiti u utakmicu, ali nisu ništa mogli. Dobro su delovali igrači iz Žablja, povećavali prednost a zatim na odmor idu sa 12:18. U istom ritmu su nastavili i u drugom poluvremenu a zatim u 40. minutu imaju 15:23. Sve je bilo u znaku gostiju a u hali je već viđen poraz Rume. Ipak, u 50. minutu domaćin se naglo budi i sa 22:27 dolazi na 26:27. Od tog trenutka gledamo gol za gol a zatim u 60. minutu izjednačava domaćin. Vrlo zanimljiv je bio poslednji minut. Gosti su imali šansu da reše utakmicu u svoju korist a zatim dolazi u prvi plan Maksimović i pogađa za veliki preokret i pobedu 30:29. Kod gostiju je nakon završetka utakmice plavi karton zaradio Zlatan Smoljan. Najefikasniji u ekipi ŽSK 1955 bio je Dušan Marić sa 8 golova dok je domaći sastav do pobede vodio Dejan Vujanić sa 9 golova. Za igrača utakmice proglašen je Mihajlo Maksimović koji je postigao 7 golova.