Druga liga Vojvodine (24. kolo) – PIK Prigrevica poklekla u Futogu – Nova Pazova 1957 porazila Crvenu zvezdu!

0
574

Dugo se čekao okršaj između Metalca i PIK Prigrevice kako bi bila jasnija situacija na tabeli. Igrači iz Prigrevice su gostovali u Futogu i u derbiju kola nisu pokazali sve ono što znaju te su poraženi rezultatom 33:26 (17:11). Iako su mnogi najavljivali ovaj derbi koji će se igrati u egalu, domaći igrači koje vodi Đuro Tojagić tako nisu mislili. Ni u jednom trenutku nisu dozvolili iskusnim gostima da povedu na utakmici i samo su pojačavali prednost. Egal smo gledali do 15. minuta a potom domaćin pojačava ritam. Sjajno igra u odbrani a još bolje u napadu i to donosi boljitka. U 23. minutu je već bilo 14:8 ali trener gošći Milka Nikšić se više nije oglašavala. U 29. minutu je na semaforu stojalo 17:11 i time se prvi deo igre završava. Činilo se da će gosti makar malo zakomplikovati situaciju u nastavku. Ipak, oko 350 gledalaca je vuklo svoje miljenke u svakom trenutku i u 46. minutu (27:20) je bilo jasno kako će se završiti ova utakmica. Na kraju zaslužena pobeda Futožana 33:26. Nakon 22 odigrane utakmice Metalac beleži 37 bodova dok je na prvom mestu Nova Pazova 1957 koja ima utakmicu više i broji 39 bodova.

Sada ćemo napisati nešto i o utakmici u Novoj Pazovi gde je domaćin bio apsolutni favorit protiv Crvene zvezde iz Mokrina. Ipak mnogo su teže slavili nego njihove kolege iz Futoga. Na kraju je bilo 31:26 (15:13). Igrači Mladena Aleksića su tokom celog prvog poluvremena imali problem sa Crvenom zvezdom. Mihajlo Vekić je sjajno kontrolisao svoje igrače i u jednom trenutku je rezultat bio 5:10. Činilo se da će gosti zakomplikovati planove Novoj Pazovi ali se domaćin u 21. minutu budi i stiže na 9:10. Obe ekipe su u rosteru imale po 10 igrača tako da su snage bile izjednačene. Ipak, u 27. minutu domaćin prvi put stiče prednost i na odmor se ide sa 15:13. Očekivalo se da Crvena zvezda ponovo napadne ali domaćin je igrao mnogo bolje u drugom poluvremenu. Već u 46. minutu je bilo 23:16 a zatim u 55. minutu i 29:20. Pobeda je na kraju zasluženo pripala Novoj Pazovi 1957 rezultatom 31:26. Kod gostiju su po 6 golova postigli Miloš Tekić i Milan Maluckov dok je domaćina do vrlo bitne pobede vukao Vukašin Došenović koj je bio precizan 7 puta. Za igrača utakmice proglašen je kapiten Dušan Grubić koji je postigao 3 gola.