Druga liga Vojvodine (21. kolo) – Metalac porazio ŽSK 1955 – Nova Pazova 1957 bolja od Crepaje!

0
609

Vrlo zanimljivu utakmicu u okviru 21. kola Druge lige „Vojvodina“ smo gledali u Debeljači gde su snage odmerile ekipe Crepaje i Nove Pazove 1957. Ulogu favorita su opravdali gosti i slavili pobedu 27:28 (15:15). Utakmica je bila vrlo zanimljiva. Gosti su vodili sve do 13. minuta a zatim Crepajci preokreću i imaju 9:7. Održavali su prednost do 29. minuta kada ponovo igrači Darka Grubića stiču prednost ali se na odmor odlazi sa 15:15. Baš kao i u prvom poluvremenu, gosti su startovali i u drugom. U 40. minutu je bilo 16:21 gde su mnogi već videli pobedu Nove Pazove. Neverovatan pad je usledio a domaćin to koristi i stiže do izjednačenja. Nije im trebalo mnogo vremena da povedu ali su se dosta „potrošili“. Gosti su čekali pravi trenutak, ponovo stekli prednost i na samom kraju obezbedili vrlo bitna 2 boda. Kod gostiju su se po 8 puta u listu strelaca upisivali kapiten Dušan Grubić i Vukašin Došenović. Domaćin je imao raspoloženog Sinišu Batnogu koji je postigao 7 golova. Za igrača utakmice proglašen je golman Dušan Pešić.

Da će završnica prvenstva u Drugoj ligi „Vojvodina“ biti i te kako zanimljiva pokazala je utakmica između Metalca iz Futoga iz ŽSK 1955 iz Žablja. Futožani su u svom „Domu sportova“ dočekali ekipu iz Žablja i slavili pobedu rezultatom 26:25 (14:12). Mnogi su ovaj meč okarakterisali kao derbi kola a taj epitet je i ostao. Gosti su sjajno ušli u utakmicu i u 12. minutu imali 2:5. Sve do 21. minuta su Žabljani držali prednost a zatim Metalac pojačava tempo i stiže do prvog vođstva (10:9). Ponovo su gosti imali +2 (10:12) a zatim igrači Đura Tojagića kreću vrlo ofanzivno u napad i na kraju prvog poluvremena su imali 14:12. Tokom celog drugog poluvremena su domaći imali prednost ali nisu mogli da se opuste. Stalno su gosti bili tu negde i tražili šansu. U 54. minutu semafor ponovo pokazuje nerešeno (22:22) a zatim gledamo egal do samog kraja. Junak ove utakmice bio je Branko Radaković (ujedno i arbitar koji sudi najviši rang takmičenja). Kod gostiju je najefikasniji bio Ivan Radojčić sa 9 golova dok je domaćina sa 8 golova predvodio Marko Mandić. Za igrača utakmice proglašen je već pomenuti Radaković koji je postigao 2 gola gde je 1 bio odlučujući.