Druga liga Vojvodine (20. kolo) – Zrenjanin namučio Metalac – ŽSK 1955 igrao nerešeno u Jaši Tomiću!

0
708

Rukometaši ŽSK 1955 iz Žablja imali su veliku priliku da nakon 20. kola dele prvo mesto sa ekipom iz Nove Pazove. Ipak, ispostavilo se da je gostovanje u Jaši Tomiću bilo i te kako teško te su na kraju morale ove ekipe da podele bodove. Rezultat je bio 24:24 (12:16). Gosti iz Žablja su bili favoriti ali teren je pokazao da je to bilo samo na papiru. Iako su od početka (1:4) vodili a domaći su uspeli samo da priđu na 9:10 ipak se na poluvreme ide sa visokom prednošću 12:16. Činilo se da će igrači Darka Lugonje nastaviti u istom ritmu ali Radnički se probudio. U 46. minutu su prišli na -1 a zatim u 54. je bilo 23:22. Od tog trenutka se igra gol za gol a gosti su poslednji put pogodili u 57. minutu (23:24). Aćimović je u poslednjem minutu skupio snage i pogodio za veliki bod. Kod domaćina je baš on bio najefikasniji sa 7 golova dok su gosti imali raspoloženog Ivana Radojčića sa takođe 7 golova.

Metalac iz Futoga je gostovao u Zrenjaninu kod istoimene ekipe i uz dosta muka slavio pobedu rezultatom 31:32 (16:17). Igrači Đura Tojagića su važili za favorite ali su domaćini pred oko 200 gledalaca pokazali da nisu za potcenjivanje iako su na 8. mestu. Domaćin je ovde vodio sve do 13. minuta a zatim gosti pojačavaju ritam i stiču prvi put prednost u 15. minutu (7:8). Ponovo su Zrenjaninci prešli u vođstvo ali je pad koncentracije učinio svoje te su gosti na odmor odneli +1 (16:17). Futožani su u drugom poluvremenu igrali znatno bolje. U 51. minutu je bilo 25:29 gde su mnogi već videli dva boda u rukama gostiju. Ipak, Igrači Zoltana Ivanice se naglo bude i do kraja utakmice smanjuju na 31:32 što je bio i rezultat ove utakmice. Kod domaćina je najefikasniji bio kapiten Dejan Čobanov sa 7 pogodaka dok je goste do vrlo bitne pobede vukao Marko Mandić sa 12 pogodaka i time je proglašen za igrača utakmice.