Druga liga Vojvodine (19. kolo) – Budućnost i Nova Pazova 1957 podelili bodove – Crvena zvezda pobedila Rumu!

0
598

Rukometaši Nove Pazove 1957 su gostovali ekipi Budućnosti iz Alibunara gde su morali da podele bodove rezultatom 27:27 (13:14). Iako igrači Darka Grbića „jure“ ulazak u viši rang, ovoga puta nisu bili na visokom nivou te ih je iznenadila ovoga puta sjajna ekipa Budućnosti. Gosti su poveli a zatim je ubrzo domaćin zaigrao nešto bolje u odbrani i potom stekao prednost. Nije puno trebalo Novoj Pazovi da stekne novo vođstvo (5:6) a zatim i 7:10. Ponovo domaćin pojačava ritam i serijom golova dolazi do 12:10 a na odmor se ide prednošću 13:14 za goste. U drugom poluvremenu su gosti krenuli na sve ili ništa. U 39. minutu je bilo 15:20 gde su mnogi pomislili da je svemu kraj. Ipak, igrači iz Alibunara ponovo pojačavaju ritam i i u 49. minutu na semaforu stoji 22:22. Piskulić je u 59. minutu postigao gol za 26:27 a sve nade u 2 boda obara Jovanović koji postavlja 27:27.

Crvena zvezda iz Mokrina se polako podiže iz „pepela“. Setimo se partija iz prvog dela sezone kada su igrači iz Mokrina ubeležili samo 3 pobede i završili kao dvanaestoplasirana ekipa. Mnoga pojačanja kao što su mladi igrači iz Kikinde Grindex koji igraju na dvojnoj registraciji, iskusni Miloš Tekić iz Beograda, doneli su bolje dane za ekipu iz Mokrina. Ovoga puta igrači Mihajla Vekića su gostovali u Rumi i slavili vrlo bitnu pobedu koja ih je udaljila od crven zone. Sada Crvena zvezda ima 6 pobeda što je 12 bodova dok Rumljani broj 13 bodova. Što se tiče ove utakmice, gosti su od samog starta nametnuli ritam i nisu dozvolili domaćoj ekipi da stekne prednost. U 15. minutu je bilo 6:10. Na kratko su se domaći konsolidovali a potom ponovo nalet Crvene zvezde i na odmor se ide sa 12:18. Činilo se da će Rumljani u drugom poluvremenu zaigrati mnogo angažovanije. Ipak, gosti iz Mokrina nisu dozvolili Rumi da se raspuca i u 46. minutu na semaforu stoji 21:27. Već je bilo jasno da će bodovi pripasti gostima. Vekić je dosta rotirao u poslednjih 10 minuta a domaćin je to iskoristio i na kraju je rezultat bio 30:35. Kod domaćina je najefikasniji bio Stefan Hadžić sa 13 pogodaka dok je gostujući sastav do pobede vodio Miloš Tekić takođe sa 13 golova ali je odlukom trenera izabran za igrača utakmice.